نقش پررنگ بانک‌صادرات در پساتحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت و قابلیت‌های گسترده در شبکه بانک صادرات با شناسایی فرصت‌ها می‌تواند نقش پررنگی در دوران پساتحریم داشته باشد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، نبی‌الله احمدی تاکید کرد: انتظار جامعه از این بانک مهم فراتر از سایر بنگاه‌های اقتصادی و مالی است.

وی با اشاره به تحولات سیاسی در عرصه بین‌المللی تصریح‌کرد: رفع تحریم‌ها در شرایط کنونی می‌تواند بانک‌ها را بار دیگر احیا کند تا در فضای پساتحریم در فعالیت‌های بین‌المللی خود با دست‌های بازتری حرکت کنند و با فراغ بال بیشتری ضمن کمک به چرخه تولید داخلی به تنظیم مناسبات مالی و پولی بین‌المللی اقدام کنند.

به گفته این نماینده مجلس با ورود سرمایه‌های خارجی، مسائلی چون همکاری‌های مشترک میان بانک‌های اسلامی و سایر بانک‌ها مطرح می‌شود که برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای ملی راهگشاست و بانک‌ها با توجه به برخورداری از کارشناسان زبده در این روند نقش مهمی دارند.

وی خاطرنشان کرد: بخش‌های اقتصاد کشور برنامه‌هایی برای شرایط پس از تحریم‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌اند اما توجه به این واقعیت که مدیریت صحیح سرمایه‌های جدید اعم از خارجی و داخلی برای تضمین اثربخشی آنها در پویایی اقتصاد ملی حایز اهمیت است.

عضو کمیسیون عمران مجلس نقش ارایه مشاوره به سرمایه‌گذاران را از جمله رسالت‌های بانک توصیف کرد و افزود: بانک‌ها باید برای هدایت سرمایه‌گذاران شرایط و زمینه‌های مساعد سرمایه‌گذاری را شناسایی کنند و بسترها را به سرمایه‌گذاران بشناسانند و آنها را برای همکاری با دولت و افزایش و ارتقای تولید هدایت کنند.

نماینده مردم داراب و زرین دشت فارس در مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: پراکندگی و گستردگی شعب بانک صادرات در کشور مزیت ارزشمندی است که با استفاده از آن باید برای محرومیت‌زدایی از مناطق کمتر برخوردار با برنامه‌ریزی اقدام موثری کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار