ورود دانشگاه شهید بهشتی به محتوای باندپهن

همراه اول و دانشگاه شهید بهشتی در راستای توسعه خدمات بر بستر باند پهن، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بر اساس این تفاهم‌نامه که توسط وحید صدوقی مدیرعامل اپراتور اول و محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی به امضا رسید، مقرر شد با هدف تحقق توسعه خدمات بر بستر باند پهن و هم‌افزایی و توسعه کسب و کارهای جدید از طریق همکاری با مراکز علمی و پژوهشی، تأمین‌کنندگان محتوا و توسعه‌دهندگان سرویس و همکاری طرفین در تجاری‌سازی طرح‌ها و پروژه‌های مشترک مورد توافق، صورت پذیرد.

در این مراسم مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه امسال نهمین سال همکاری اپراتور اول با مراکز دانشگاهی است، گفت: پیش از این همراه اول با دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت و تربیت مدرس همکاری‌های موفقیت‌آمیزی داشته و ما از طریق این همکاری‌ها یک مدل همکاری در آورده‌ایم و می‌دانیم در حوزه‌های همکاری صنعت و دانشگاه چه نیازمندی‌هایی وجود دارد.

صدوقی در ادامه با اشاره به نقاط قوت موجود در دانشگاه‌ها و سرمایه‌گذاری های همراه اول در زمینه ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان که تجمیع کننده، توسعه دهنده و تولیدکننده محتوا هستند، متولی رشد و توسعه در حوزه صنعت و دانشگاه خواهیم بود. در این زمینه اگر ایده خوبی در دانشگاه‌ها ایجاد شود، با سرمایه‌گذاری‌های لازم و اختصاص فضا، از آنها حمایت می‌شود.

مدیرعامل اپراتور اول ضمن بیان تجربه موفق همراه‌اول در زمینه همکاری با دانشگاه‌ها و ایجاد شرکت‌هایی که اکنون درآمدهای بالایی دارند، گفت: از محل این اقدامات، سرویس‌های متنوعی ارائه می‌شود که هم منافع دانشگاه را تأمین می‌کند و هم همراه اول، دولت، فارغ‌التحصیلان، مشترکان و تمام مردم ایران از آن بهره می‌برند.

صدوقی با اشاره به ارائه سرویس‌های نسل ۳ و ۴ همراه اول از سال گذشته، بر ایجاد کار و فعالیت در این حوزه تأکید کرد و گفت: در کشورهای در حال توسعه، با هر ۱۰ درصد رشد نفوذ باند پهن تلفن همراه، 4.1 درصد رشد GDP‌ را خواهیم داشت.

همراه اول برای حمایت هرچه بیشتر از استارتاپ‌ها و تولیدکنندگان اپلیکیشن موبایلی، از سال گذشته به شرکت سرمایه‌گذاری «نور دنا» اجازه داد که در صنایع و نقاط پر ریسک این حوزه سرمایه‌گذاری کند.

طهرانچی، رئیس دانشگاه شهیدبهشتی نیز با اشاره به متناسب‌سازی تحصیل با اشتغال، گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم، فناوری رشد می‌کند و مردم از آن بهره می‌گیرند و اگر ما به عنوان دانشگاه به همراه صنعت این موضوع را جدی نگیریم نمی‌توانیم آن را مدیریت کنیم. همراه اول با شعار هیچکس تنها نیست و ما هم با شعار هیچ عالمی تنها نیست، سعی در پیشرفت علم و مدیریت فضای مجازی با بهره‌گیری از همه امکانات خواهیم داشت.

طهرانچی در ادامه گفت: در عصر جدید، دولت دیگر تنها تامین کننده نیاز آموزش عالی نیست و دانشگاه‌ها باید یک سازمان آموزشی، فناوری، پژوهشی، فرهنگی و نوآور باشند.

در ادامه مراسم دکتر مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به نمایندگی از وزیر حضور داشت با اشاره به افزایش سهم دانشگاه‌ها در اقتصاد گفت: افزایش سهم دانشگاه در اقتصاد ICT یکی از دغدغه‌های جدی ماست که باید پررنگ شود. با زیر ساخت‌هایی که اپراتورها ایجاد کرده‌اند ظرفیت خوبی برای فعالیت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده که بازار خوبی خواهد داشت.

این مراسم با حضور مدیرعامل همراه اول، رئیس دانشگاه شهید بهشتی، معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران ارشد شرکت ارتباطات سیار ایران و دانشگاه شهیدبهشتی، در مرکز همایش‌های بین‌المللی این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار