«ابن هیثم» علاوه بر جایگاه علمی برای مسلمانان ارزش معنوی دارد

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی جایزه مصطفی(ص)، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به نقش سینما در خدمت رسانی به حوزه علم و فناوری افزود: سینما به عنوان شاخه و گرایشی مهم از هنر می‌تواند به  امور پژوهشی و پیشرفت علمی و فناوری کشور خدمت کند.

وی جشنواره فیلم رشد را به عنوان مصداقی برای رابطه سینما و علم و فناوری در حوزه دانش‌آموزی عنوان کرد و ادامه داد: چهل و پنجمین جشنواره رشد مانند مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم از جمله حوزه‌هایی است که بر آموزش تاکید دارد و با سینما آن را پیوند می‌زند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با اشاره به یک ضرورت در فعالیت‌های علمی و فرهنگی افزود: آموزش حتی می تواند یک مرحله فراتر برود و به علم تبدیل شده و ماندگار شود.

وی پرداختن به علوم بینایی و نور را به عنوان دستاورد ابن هیثم دانشمند مسلمان ایرانی در مسابقه‌ای به نام او را اقدامی موثر و مهم دانست و بیان کرد: ابن هیثم یکی از چهره‌های قابل افتخار در حوزه متون علمی و فیزیک است، ضمن اینکه حوزه فیزیک برای ما مسلمانان جدا از مباحث علمی، معنا و بار فلسفی هم دارد و این موضوع اهمیت و جایگاه ابن هیثم را برای مسلمانان دو چندان می‌کند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اعلام حمایت وزارت آموزش و پرورش از مسابقه فیلم نور ابن هیثم تصریح کرد: برای همکاری با مسابقه فیلم نور ابن هیثم از آموزش و پرورش دعوت شده است و امیدوارم آموزش و پرورش هم بتواند در این همکاری پیشرو باشد و دانش‌آموزان را به مرزهای دانش و پژوهش سوق بدهد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار