«تعمیق شمسه» دستور کار پنجمین دوره جشنواره های شمسه است

به گزارش فارس، عبادالله رمضانی مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران و رئیس ستاد مجموعه جشنواره های شمسه با بیان اینکه هدف چهارمین دوره شمسه، توانمندسازی کانون های محلی، آموزش و سازماندهی بود، گفت:رویکرد پنجمین دوره مجموعه جشنواره های شمسه،  «تعمیق» شمسه خواهد بود.

وی افزود: شمسه برای جلب مشارکت آگاهانه شهروندان در اداره امور شهر، فعالیت ها و برنامه های خود را به حوزه ترویجی- رقابتی معطوف کرده است.

رمضانی اظهار داشت: در حال حاضر و با پشت سر گذاشتن شمسه چهارم، روند اجرای جششنواره به طور کامل ببه مدیران محلات 354 گانه شهر تهران واگذار شده است که با این واگذاری، زمینه اجرا و برگزاری جشنواره های شمسه به صورت کاملا محله محور و مردمی و از طریق خانه های 11محلات به ویژه خانه های قرآن و عترت و هنر و ادبیات، فراهم شده است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، با اشاره به اینکه شمسه چهارم در حقیقت، «شمسه اجتماعی» مبتنی بر آموزش و تربیت تخصصی شرکت کنندگان بر اساس علایق آنها بود، گفت: در شمسه چهارم، در کنار روند رقابتی، به مقوله آموزش نیز توجه ویژه شد و در راستای ارتقای سطح علمی و شناختی مسئولان، عوامل و مربیان شمسه، دوره های آموزشی تربیت مربی شمسه نیز برگزار شد که خروجی های ارزشمندی داشت.

رمضانی خاطرنشان کرد: به یاری خداوند و حمایت های بی دریغ شهردار محترم تهران، معاون محترم اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مشاوران تخصصی شمسه، همکاران تلاشگر ما در مناطق و با همراهی شهروندان تهرانی، چهارمین دور مجموعه جشنواره های شمسه به سبک و سیاقی مطلوب برگزار شد.

چهارمین دوره مجموعه جشنواره های شمسه در حالی به خط پایان رسید که شمسه اول «شناسایی ظرفیت های محلی»، شمسه دوم «شناسایی استعدادهای محلی»، شمسه سوم «جهت دهی استعدادها و فعال سازی در قالب کانون های محلات» و شمسه چهارم «توانمندسازی کانون های محلی با آموزش و سازماندهی» را پیگیری کردند و شمسه پنجم نیز «تعمیق» شمسه را در دستور کار خود قرار داده است.

مجموعه جشنواره های آئینی، فرهنگی، هنری و تجسمی شمسه برای چهارمین سال پیاپی در 12 عنوان جشنواره «قرآن در زندگی»،«نهج البلاغه وزندگی»، «دعا و نیایش»، «فیلم»، «تئاتر»، «نقاشی و تندیس»، «گرافیک و تصویر سازی»،«خوشنویسی»، «سرود و موسیقی»، «کاریکاتور»، «شعر و ادب» و «عکس» در سطح تهران برگزار شد. پس از رقابت تنگاتنگ شرکت کنندگان در چهارمین جشنواره شمسه، اکنون، برگزیدگان نهایی این جشنواره، مشخص شده اند و روز چهارم آذرماه ساعت 18 در تالار ایوان شمس مورد تقدیر قرار می گیرند.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار