تلاش‌ همه دستگاه‌ها برای برگزاری انتخاباتی آرام با حفظ امنیت کشور/همه ملتزم به رعایت قانون و اخلاق باشند

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه هشتاد و هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری انتخابات مجلس و حفظ آرامش و امنیت در حین انتخابات گفت: لازمه برگزاری سالم و با آرامش انتخابات همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد مردم است.

وی افزود: همچنین احزاب،‌ تشکل‌ها، نامزدهای انتخاباتی و هوادارنشان و همچنین رقبای آن‌ها باید ملتزم به رعایت قانون و اخلاق باشند که قطعا به نفع کشور و خود نامزدهای انتخاباتی است.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: نتیجه انتخابات هرچه مردم رای دهند خواهد بود و طبق قانون باید به آن ملتزم بود، دستگاه‌های مربوطه همچون قوه قضائیه، دولت و وزارت کشور باید در زمینه یک انتخابات سالم تلاش کنند و قطعا هرجا ببینیم کسی خواسته یا ناخواسته امنیت را به هم بزند تدابیر لازم را می‌اندیشیم.

اژه‌ای افزود: اگر کسی می‌خواهد از کسی دعوت کند باید از او شناخت داشته باشد، تجمع‌ها باید با مجوز باشد و اگر جایی سخنرانی می‌شود که پیش بینی می‌کنند قرار است نسبت به کسی توهین شود یا به مقدسات هتک حرمت شود اصلا آن فرد را دعوت نکنند.

معاون اول قوه قضائیه اگر چنانچه با رعایت موازین قانونی کسی خواست سخنرانی یا میتینگی داشته باشد کسی حق ندارد معترض شود و تنها می‌تواند نقد خود را بیان کد.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: وزارت کشور، سیستم‌های اطلاعاتی و امنیتی و دستگاه قضایی در جهت برگزاری یک انتخابات آرام با حفظ امنیت کشور تلاش می‌کنند.

خبرنگاری در خصوص دستگیری عوامل آتش سوزی جایگاه کارتن خواب‌ها در میدان هرندی سوال کرد که اژه‌ای گفت: من اطلاعی ندارم که این موضوع به کجا رسیده است.

یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه بابک زنجانی در دادگاه به عده‌ای توهین می‌کند سوال کرد که اژه‌ای گفت: نه متهم حق دارد به کسی توهین کند و نه کسی به متهم اما متاسفانه ما از هر دو طرف شاهد توهین بوده‌ایم.

وی افزود: از بیرون متهم را توهین و تحقیر می‌کنند اما قانون اجازه نمی‌دهد کسی که بازداشت شده مورد توهین قرار گیرد.

اژه‌ای ادامه داد: همچنین رئیس دادگاه در اکثر جلسات به متهم تذکر داده است اما نمی‌شود وقتی متهم حرف می‌زند دهنش را بست.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار