بر اساس دلایل و شواهد بین HK و ISO قرارداد فروش نفت منعقد شده است/ پیام‌های سوئیفتی ساختگی است

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، کارشناس بانک مرکزی در خصوص این ادعای زنجانی که بین SCT بنکرز و HK قراردادی نبوده است، گفت: در نامه‌ای که شما برای HK ارسال کرده‌اید آمده است که اگر تا 24 ساعت نسبت به این نامه واکنش نشان ندهید شرایط مندرج در این نامه لازم‌الاتباع است ضمن اینکه شما درخواستی از HK برای خرید نفت داشته‌اید.

وی افزود: شرکت ایزو سال 2011 تأسیس می‌شود و سال 2012 از HK نفت می‌خرد اما ما هر چه گشتیم در اسناد SCT بنکرز در خصوص ISO سابقه‌ای پیدا نکردیم.

این کارشناس امور بانکی افزود: 11 فقره ال‌سی به ارزش 2 میلیارد و نیم دلار برای HK گشایش یافته است که متقاضی شرکت ایزو گشایش‌کننده حساب، شرکت SCT بنکرز ابلاغ‌کننده یا تأییدکننده FIIB و شرکتی که ال‌سی برایش باز شده شرکت HK است و از آنجا که متقاضی گشایش‌کننده و تأییدکننده هر سه مربوط به آقای زنجانی است در نتیجه ریسک زیادی متوجه شرکت HK است.

وی تصریح کرد: اکنون این ریسک متوجه شرکت HK شده است و از آنجا که بانک‌ها و شرکت وابسته به آقای زنجانی دچار مشکل شده‌اند HK نمی‌تواند به پول‌های خود دست یابد ولی اگر یکی از بانک‌ها همچون بانک صادرکننده بانک ثالثی بود HK به پول خود می‌رسید.

این کارشناس امور بانکی یکی دیگر از نشانه‌های انعقاد قرارداد بین SCT بنکرز و HK را اصل ایجاب و قبول دانست و گفت: نفتی از سمت HK به ISO ارائه شده است بنابراین قرارداد منعقد شده است.

وی در ادامه دلایل ساختگی بودن پیام‌های سوئیفتی مربوط به SCT بنکرز را عدم دسترسی این شرکت به سامانه سوئیفت، عدم امکان انتقال وجوه دلاری به ایرانیان از سال 2008 عنوان کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار