بسیج میوه تفکر ارزشمند امام راحل بود که قد بر افراشته است

به گزارش فارس، مهدی چمران در دویست و نهمین جلسه شورا با اشاره به وقایع تاریخی ایام هفته گفت: شنبه 30 آبان سالگرد هجوم وحشیانه عوامل رژیم طاغوت به حرم امام رضا (ع) در سال 57 است. حمله ای که در ان تیراندازی شد و جای گلوله ها تا مدت ها بر دیوار حرم باقی بود.

 

وی ادامه داد : هر کس به حرم شریف الهی و حرم قدس رضوی تعدی کند به زباله دان تاریخ فرستاده می شود و رضا خان و فرزندش نیز از این قاعده مستثنی نبودند.

 

چمران در ادامه اظهار کرد: این روزها همچنین یاد آور پیروزی مقاومت مردم غزه در سال 2012 است. در آن زمان بیش از یکسال از محاصره غزه می گذشت و حتی تونل های آنان را نیز مسدود کرده بودند اما مردم غزه در مدت 22 روز مقاومت جانانه اسراییلی ها را مجبور به پذیرش شکست کردند و آنها آنجا را ترک گفتند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این پیروزی مردم غزه به واسطه پیروی و الگو برداری از انقلاب اسلامی ایران و مکتب شهادت طلبی بود .

 

وی افزود: بیش از 30 سال عرفات و دیگر پیروانش داعیه جنگ در برابر اسراییل داشتند اما از جنگ خبری نبود ولی مقاومت اسلامی مردم غزه و لبنان در دو جنگ بزرگ 33 روزه و 52 روزه موجبات پیروزی بر صهیونیست ها را فراهم آورد. امیدواریم روزی برسد که همه ملت های در بند از چنگال استعمار و استکبار رهایی یابند.

 

چمران همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج گفت: بسیج میوه ارزشمند تفکر امام راحل بود که بنا به فرمان ایشان شکل گرفت و قد بر افراشت. بسیجی که موجبات پیروزی های فراوان برای ملت ما شد.

وی ادامه داد : امروز هم شکل گرفتن بسیج در همه کشور های اطراف ما نیز موجبات پیروزی آنان را فراهم آورده همچنانکه پیروزی های اخیر عراق و سوریه به واسطه بسیج مردم و قرار گرفتن آنان در کنار نیروهای ارتششان بوده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار