ضرورت تشکیل هیات تحقیق و تفحص از موسسه همشهری

به گزارش فارس، محسن سرخو در دویست و نهمین جلسه شورا با اشاره به موضوعات پیرامون موسسه همشهری گفت: در شورای سوم مصوباتی در خصوص این موسسه از جمله انحلال شرکت پیام همشهری داشتیم ولی متاسفانه این شرکت منحل که نشده هیچ در جای دیگر با همان تعداد پرسنل و تجهیزات به کار خود ادامه می دهد.

 

وی ادامه داد : پیرامون این موسسه موضوعاتی حائز اهمیت خواهد که از آن جمله می توان به گردش چند میلیاردی این شرکت خارج از ضوابط قانونی اشاره داشت که می تواند مشکلاتی به بار آورد.

 

سرخو در ادامه افزود: یکی دیگر از موارد نحوه قرارداد ها با پیمانکاران توزیع روزنامه است . همشهری پر تیراژ ترین روزنامه کشور است و توزیع این روزنامه بالطبع گردش مالی فراوانی دارد اما 8 سالی می شود که پیمانکاران این بخش بدون تغییر مانده در حالی که مزایده ای هم صورت نگرفته است.

 

رییس کمیته حمل و نقل شورا همچنین تصریح کرد: سازمان آگهی ها 8 سالی می شود که با ترک تشریفات به موسسه ای دیگر واگذار شده و درآمد های میلیاردی انحصاری دارد در حالی که باید این موسسه زیر نظر خود همشهری باشد و این درآمد ها شفاف شود و تحت لوای خود موسسه و شهرداری در بیاند.

 

سرخو اظهارداشت: در راستای بررسی این موضوعات من پیشنهاد تحقیق و تفحص از موسسه همشهری را دارم که این مهم توسط هیات سه نفره ای که از قبل تعیین شده بود یعنی آقایان طلایی ، حکیمی پور و مجتبی شاکری برای نظارت بر این موسسه و نیز آقایان حافظی و تند گویان که بنده پیشنهاد می کنم ، انجام شود. در این راستا اعضای هیات مدیره موسسه همشهری باید پاسخگو باشند و به مراجع صالحه نیز معرفی شوند.

 

دوستی نیز در خصوص انتخاب تیتر های هدف دار در روزنامه همشهری تذکر داد و گفت: انتخاب تیترهای روزنامه به گونه ای نباشد که موجب برداشت انعکاس ایجاد اختلاف بین دولت ومدیریت شهری شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار