اختصاص وام خودرو به تاکسی‌های فرسوده مشکل همه را حل می‌کرد

به گزارش فارس، مهدی چمران در دویست نهمین جلسه شورا با اشاره به ابلاغیه مقام معظم رهبری در باب محیط زیست گفت: این ابلاغیه برای سه قوه مجریه ، مقننه و قضاییه فرستاده شده و نشان دهنده ی آن است که موضوع محیط زیست دارای اهمیتی فراوان است و هر سه قوه درحفظ و گسترش آن نقش دارند.

 

چمران اظهار داشت : در حال حاضر ما با مشکلات عدیده ای از جمله کمبود آب ، آلودگی هوا ، فضای سبز و موارد از این قبیل مواجهیم و این ابلاغیه رهبری سبب خواهد شد تا کوتاهی های گذشته خود را جبران کنیم.

 

وی ادامه داد : همه باید تلاش کنند تا این کوتاهی ها جبران شود و از این بابت از ابلاغیه رهبری تشکر می کنیم.

 

چمران سپس به موضوع وام خرید خودرو اشاره کرد و افزود: در حال حاضر نزدیک به 50 هزار تاکسی فرسوده در تهران داریم که اگر این وام خرید خودرو به نوسازی این تاکسی ها تعلق می گرفت مشکل همه حل می شد.

 

وی افزود: مدت ها است که رانندگان تاکسی برای نوسازی خودروهایشان با مشکل روبرو هستند و از طرفی هم تردد این تاکسی ها مشکلات عدیده ای به بار آورده

، از طرفی هم خودروساز ها می خواستند که خودروهایشان به فروش برسد پس چه راهی بهتر از اینکه این وام ها برای نوسازی تاکسی ها تعلق می گرفت.

 

چمران همچنین در خصوص تعداد تاکسی های فرسوده گفت: در تهران 15 هزار تاکسی بسیار فرسوده وجود دارد که باید هر چه سریعتر نوسازی شود اما خودروهایی که همین امسال سنشان به سن فرسودگی می رسند را نیز باید ملاک قرار داد از اینرو می توان گفت تعداد تاکسی های فرسوده تهران قریب به 50 هزار خودرو است.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار