دولتی‌ها اگر گم شدن ۴۸ هزار سند تاریخی را گزارش نکرده‌اند تخلف کرده‌اند/بعید است محاکمه مدیران عامل بانک‌ها تمام شده باشد

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت پرونده حادثه منا گفت: هنوز اتفاق جدیدی نیافتاده و وزارت خارجه پیگیر این حادثه است ضمن اینکه قبلاً هم گفته بودم کمیته مشترکی برای بررسی این مسئله ایجاد شده است.

وی افزود: دادستان کل کشور و وزارت امور خارجه پیگیر شکایت شکات هستند البته بحثی مطرح است که ممکن است عده‌ای زنده و ربوده شده باشند که نگرانی جدی را ایجاد کرده‌اند.

اژه‌ای تصریح کرد: وزارت خارجه باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه‌ای داشته باشد و اگر این موضوع صحت داشته باشد دیگر بحث تقصیر و کوتاهی حکام سعودی مطرح نیست.

سخنگوی دستگاه قضایی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مدیران سابق بانک‌های ملی، مسکن و صادرات گفت: در حال محاکمه بودند و بعید می‌دانم محاکمه‌شان تمام شده و حکمشان صادر شده باشد چرا که اگر اینگونه بود به من اطلاع می‌دادند.

یکی از خبرنگاران گفت: برخی از افرادی که در فتنه 88 نقش داشتند جلساتی را برگزار کردند و از عوامل فتنه حمایت می‌کنند که اژه‌ای گفت: اگر کسی اهل فتنه بوده و الان هم بخواهد فتنه‌گری کنند نباید به او اجازه داد.

وی افزود: معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با همراهی وزارت کشور و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی موضوع پیشگیری و برخورد را دنبال می‌کنند.

محسنی اژه‌‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه بنیاد تعاون این همه درآمد میلیاردی خود را در کجا هزینه می‌کند که خانواده زندانیان و سازمان زندان‌ها با مشکلات مالی مواجه هستند، گفت: بخشی از درآمد این بنیاد صرف خانواده زندانیان می‌شود حتماً باید برای زندانیان ایجاد شغل کنند اما بنیاد تعاون به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

وی افزود: نمی‌دانیم بنیاد تعاون چقدر سرمایه دارد و در کجا استفاده می‌کند که اگر بدانم قطعاً اطلاع می‌دهم. اعتقاد من این است سازمان زندان‌ها، بنیاد تعاون زندانیان، قوه قضاییه و حتی خود نظام باید ترتیبی دهند که زندانیان بیشتر حرفه‌آموزی کرده و مشغول به کار باشند که در این راستا می‌توانند با بخش خصوصی قرارداد ببندند.

یکی از خبرنگاران گفت: در دولت قبل گفته شده 15 هزار استخدام غیرقانونی صورت گرفته و معاون میراث فرهنگی هم اعلام کرده 48 هزار سند تاریخی در دولت قبل گم شده است که اژه‌ای در پاسخ گفت: موضوع اول به من ربطی ندارد و اگر کار خلاف قانونی صورت گرفته در دیوان عدالت اداری امکان بررسی وجود دارد اما در مورد دوم اگر چنین چیزی است باید حتماً به قوه قضاییه گزارش کنند تا دستگاه قضایی به عنوان مدعلی‌العموم وارد شود.

وی ادامه داد: اگر تاکنون گزارش نداده‌اند خود این گزارش ندادن هم یک تخلف است.

یکی از خبرنگاران در خصوص پرونده یک پسر با عکس‌های جنجالی سوال کرد که اژه‌ای گفت: متاسفانه هرکسی که موبایل به دست دارد بسیاری از عکس‌ها را برای گروه و افراد دیگر ارسال می‌کند که این خود می‌تواند مصوب فساد دیگری شود.

وی افزود: این کار اقدام بسیار قبیح و زشتی بوده و در مواردی قانونگذار حکم مفسد فی‌الارض را برای آن داده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار