۶ میلیون خودروی فرسوده در کشور

به گزارش فارس، احمد دنیا مالی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر  در دویست و نهمین جلسه شورا گفت : با توجه به آغاز به کار هیات رییسه جدید سازمان نظام مهندسی بهتر است نشستی با این اعضا داشته باشیم تا در جریان نقطه نظرات شورای اسلامی شهر تهران قرار بگیرند.

در ادامه جلسه دنیا مالی با اشاره به وام خرید خودرو اظهارداشت: در وهله اول باید توجه داشت که منابع مالی این تسهیلات جز منابع نقد نبوده که بخواهیم در بخش های عمرانی و حمل و نقل صرف کنیم ، این تسهیلات بانکی است و برای خروج از رکود تخصیص یافت.

وی ادامه داد : استحضار دارید که در کشور چند میلیون خودروی فرسوده داریم که اگر بتوانیم این منابع را در جهت نوسازی این خودروها سوق دهیم هم موجب رونق بازار خودرو خواهد شد و هم مشکل خودروهای فرسوده حل می شود.

دنیا مالی تصریح کرد : در کشور 5 ، 6 میلیون خودروی فرسوده وجود دارد و می توان چنین منابعی را برای نوسازی آنها تخصیص داد.

در ادامه جلسه اقبال شاکری عضو دیگر شورای شهر  نیز گفت : در تهران 15 هزار تاکسی فرسوده وجود دارد که در سطح شهر سم می پراکنند ولی متاسفانه وام خرید خودرو به نوسازی این تاکسی ها اختصاص نیافت.

وی ادامه داد : ما امیدواریم منابعی این چنین در گام های بعدی تخصیص داده شود تا تاکسی های فرسوده تهران هر چه سریعتر نوسازی شوند.

شاکری همچنین به تعطیلی غرفه و مراکز عمومی فرهنگسرای رازی اشاره کرد و گفت : اختلافات موجود در این موضوع باید هر چه سریعتر رفع شود تا مردم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار