تجلیل از خیّرین مدرسه‌ساز در مدارس خیِّری/ وجود ۱۵۰۰ مدرسه فرسوده با عمر ۴۰ سال در تهران

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، داریوش ورناصری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران امروز در گردهمایی مدیران مدارس خیرساز شهر تهران که در تالار فرهنگ برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهدافی که در ستاد مرکزی خیرین مدرسه‌ساز تهران دنبال می‌کنیم برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز به صورت مرکزی است.

وی افزود: هدف امسال در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز این است که خود خیر مدرسه‌ساز در مدرسه‌ای که ساخته است حضور یابد و در این راستا از حضور دیگر خیرین مدرسه‌ساز نیز بهره خواهیم برد تا پروژه‌های نیمه‌تمام را به اتمام برسانند و یا فضاهای جدید، احداث کنند.

ورناصری با بیان اینکه در تهران نیاز به ساخت فضای آموزشی بیشتر از نقاط مختلف کشور احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: در استان تهران بیش از 1500 فضای فرسوده بالای 40 سال داریم که 60 درصد این فضاها در شهر تهران هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران افزود: برای احداث هر فضای آموزشی حدود 3 میلیارد تومان نیاز است که در مجموع حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا فضاهای ناایمن فرسوده تهران را بازسازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه 120 میلیارد تومان برای ساخت فضاها و بازسازی مدارس در هر سال پیش‌بینی می‌شود، گفت: حدود 20 درصد این اعتبارات را خیرین تأمین می‌کنند که با این ارقام حدود 15 سال طول می‌کشد تا فضاهای آموزشی تهران بازسازی شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار