دشمن با ایجاد شبهه و شهوت به جان جوانان افتاده است

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌ع مومی و امور بین‌الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری نماینده مقام‌ معظم‌ رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار داشت: انسان ساخته ‌شده تا به حیات معقول برسد و جهان را بشناسد و نسبت خود را بفهمد و امیدواریم خداوند خرد ما را بیدار کند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با اشاره به اینکه بچه‌های انجمن اسلامی دو مسئولیت دشمن‌شناسی و خودشناسی را دارند، خاطرنشان کرد: بچه‌های انجمن اسلامی باید دشمن را رصد و دیگر بچه‌ها را خبر کنند و با استفاده از هر فرصتی در مدرسه از جمله برپایی نمایشگاه، با ابتکار و هنرمندی بچه‌های مدرسه را از دو چیز با خبر کنند اول از آنچه داریم، دوم از دشمنانی که نمی‌خواهند داشته باشیم و این نقش نجات‌غریقی است که انجمن اسلامی باید در مدرسه داشته باشد.

نماینده مقام‌ معظم‌ رهبری در اتحادیه با بیان اینکه دشمن با دو شین شبهه و شهوت به جان جامعه ما افتاده است، افزود: دشمن می‌خواهد ذهن جوانان ما را نسبت به آرمان‌ها مخدوش کند و آنها را با لذت‌های شهوانی و حیوانی سرگرم کند و شبانه‌روز از تمام ظرفیت، علم و دانش خود استفاده می‌کند که این دو تیر سمی را به قلب جوان ما بزند.

وی با اشاره به اینکه بدن ما حکایت خرابه است و گنج درون آن گنج عقل است که به مدد خداوند باید آن را استخراج و استفاده کنیم، افزود: خوشبختی از آن‌ِ کسی است که به آن گنج رسیده باشد چرا که انسانیت و بهره‌مندی شما در گروی این گنج الهی است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با اشاره به اینکه رسالت بزرگی که ایران به عهده گرفته حق است، عنوان کرد: چون ایران ظرفیت دارد و در این راه جان داده‌اند و سرمایه‌های بزرگی پای این رسالت گذاشته‌اند و عصر ما عصر برداشت است.

وی با اشاره به این سخن از مقام معظم رهبری که ظرف 50 سال آینده همه شما باید استاد کل جهان باشید، افزود: امروز نسل ما با وجود چنین نظام، رهبری و سرمایه‌های طبیعی و انسانی باید کاری کارستان کند و باید بر قله دانش جهانی باشیم تا جایی که دانشمندان جهان برای علم‌آموزی زبان فارس را یاد بگیرند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: ما باید در علم، دین، معرفت، معنویت و اخلاق به سمت بازآفرینی تمدن اسلامی برویم و جوانان ما شانه زیر بار ساخت تمدن نوین اسلامی بدهند چرا که مقام معظم رهبری نیز در سال 86 در دیدار با اعضای انجمن اسلامی گفتند شما باید زیر بار تمدن اسلامی شانه دهید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار