ذات استکباری آمریکا تغییرناپذیر است/ شرط مقابله با نفوذ دشمن شناسی است

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، سردار حمیدرضا مقدم‌فر همزمان با هفته بسیج درجمع کارکنان و بسیجیان سازمان اوقاف با گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌های دریادلان بسیجی اظهار داشت: هفته بسیج یادآور نعمت بزرگی است که حضرت امام (ره) آن را ایجاد و ظرفیت عظیمی را برای کشور بوجود آوردند.

وی با اشاره به اینکه بسیج پشتوانه محکمی برای همه ابعاد نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: بسیج یک تفکر و فرهنگ است که هر جا وارد عمل شد موفق بوده است.

مقدم فر گفت: تفکر بسیجی که در رأس آن ایمان و ایثار و از خود گذشتگی قرار دارد امروز توانسته است حتی خارج از مرزهای کشورمان به عنوان یک الگوی موفق قرار بگیرد.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به موضوع بصیرت و استکبار ستیزی در تفکر بسیجی تصریح کرد: نگاه ژرف و تحلیل مسائل روز داشتن، از ویژگی‌های بارز بسیج است.

مقدم فر با اشاره به رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری درباره خطر نفوذ دشمن گفت: در برهه‌هایی از تاریخ کشور متاسفانه زمینه مناسبی برای نفوذ آمریکا و دولت‌های استعماری فراهم شده و در همین راستا مقام معظم رهبری 70 بار در سخنان اخیرشان موضوع نفوذ را بیان کردند و بر هوشیاری و بصیرت تاکید فرمودند.

وی یادآور شد: بسیجیان موضوع نفوذ دشمن را که حضرت آقا می فرمایند باید مورد توجه جدی قرار دهند و از نفوذ فرهنگی و سیاسی آمریکا جلوگیری کنند.

مشاور فرمانده کل سپاه افزود: اگر چه دشمن در کشورهای مختلفی ترفند نفوذ را اجرا کرده و موفق هم بوده است اما مقام معظم رهبری بلافاصله بعد از تصویب بر جام، مقوله نفوذ را مطرح و بر آن تأکید فراوان کردند تا راه‌های آن سد شود.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: در عرصه نفوذ، شخص نفوذ کننده، موضوع نفوذی و آن کسی که تصمیم گیری می‌کند، پنهان هستند اگر چه مخاطب آنها مردم و نخبگان هستند، اما اگر عنصر و فکر نفوذ افشا شود، کار آن تمام است.

مقدم فر با اشاره به روش‌های شیطان بزرگ برای نفوذ در کشورمان یادآور شد: ذات آمریکا ذات استکباری است اما متأسفانه برخی در صدد این هستند که این نگاه را تلطیف کنند. ما با آمریکا دعوای شخصی و قبیله ای نداریم بلکه بخاطر ذات استکباری این دولت است که با آن دشمن هستیم.

مقدم‌فر با اشاره به خواست استکبار جهانی برای همرنگی کشورهای اسلامی با اروپا و غرب گفت: بی حجابی و همجنس گرایی درخواست غربی ها از ملت و دولت ماست لذا اولین شرط مقابله با نفوذ، دشمن شناسی است که باید مورد توجه جدی بسیجیان قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکل گیری مرکز مقاومت بسیج در سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: در این زمینه سازمان اوقاف با همه ارگان ها همگام شده است اما یک سرو گردن بالاتر قرار می گیرد چرا که نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف خود از بسیجیان و تئوری پردازان بسیج بوده است.

مقدم فر با اشاره به ناامنی‌های اخیر در برخی از کشورهای اروپایی که مسبب آن تروریست‌های داعش هستند، متذکر شد: امنیت، مقوله بسیار مهمی است که نبود آن اکنون در اروپا مشاهده می شود، اگر چه خود فرانسه با حمایت از تروریست ها خود مسبب حوادث امروز در پاریس است.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار