شناسایی و دستگیری مدیر سایت اینترنتی فروش فیلم های غیرمجاز در رشت

به گزارش روز یکشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: کارشناسان تیم رصد این پلیس، سایت اینترنتی را شناسایی کردند که گرداننده آن، به عرضه و فروش فیلم های غیرمجاز اقدام می کرد.
وی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی انجام شده، مدیر اصلی سایت اینترنتی فروش فیلم های غیراخلاقی که مردی 43 ساله، اهل اصفهان و ساکن رشت بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در شهرستان رشت دستگیر شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گیلان خاطرنشان کرد: متهم با توجه به شواهد و قرائن، به بزه انتسابی خود اعتراف کرد و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت تحویل داده شد.
سرهنگ محمدخانی به آن دسته از مدیران وبلاگ ها و وب سایت های اینترنتی که در پوشش فضای مجازی اخلاق و عفت عمومی جامعه را هدف گرفته اند، هشدار داد و گفت: برخورد پلیس فتا با این گونه هنجارشکنان، جدی، قاطع و قانونی خواهد بود.
سرهنگ محمدخانی از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش دهند.
طبق اعلام پلیس فتای گیلان، مجموع پرونده های ورودی به این واحد انتظامی در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 37 درصد کاهش داشته است.
پرونده های مربوط به برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه و مزاحمت اینترنتی که از شایع ترین جرایم سایبری در استان هستند ، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 68 درصد ، 11 درصد و 32 درصد کاهش داشته است.ک/2
7294/2007

انتهای پیام /*

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار