نمایش «به رنگ حماسه» به جشنواره سراسری تئاتر مقاومت راه یافت

مصطفی بوعذار کارگردان این نمایش در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان كرد: نمایش به رنگ حماسه با روایتی مستند گونه از ایثار و فداكاری مرزنشینان خوزستان و همچنین باهدف ترویج فرهنگ رشادت و مقاومت به نگارش درآمده است.

وی افزود: نمایش به رنگ حماسه پس از ارزیابی و شركت در رپرتوار پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت كه در تالار آفتاب بر روی صحنه رفت به بخش مسابقه این جشنواره راه یافت.

بوعذار بیان کرد: این نمایش با بهره‌گیری از جمعی از هنرمندان با تجربه تئاتر خوزستان با حال و فضای کاملاً بومی و استفاده موسیقی‌های محلی و جنوبی به یاد و خاطره شهدای مردمی مرزنشین خوزستانی و خلق حماسه‌های آن دوران می‌پردازد.

مدیر گروه تئاتر آئین مردم گفت: این نمایش بر اساس نوشته‌ای از عبدالرضا حیاتی و مستندات تاریخ شفاهی جنگ نوشته شده است که با استفاده از عناصر زیباشناسی و تمهیدات اجرایی به شکل و شیوه مناسب تهیه و تولید شده است.

وی، سه عنصر تحریف وقایع جنگ، اغراق و بزرگنمایی در روایت‌ها و شعارزدگی در تئاتر دفاع مقدس را آفت این نوع تئاتر بیان کرد و گفت: در شرایطی که خوزستان پایتخت دفاع مقدس به شمار می‌رود، فضا و شرایط لازم برای خلق آثار فاخر و ارزشمند دفاع مقدس برای هنرمندان این استان مهیا نیست.

کارگردان تئاتر به رنگ حماسه تأکید کرد: مدیران و مسئولان فرهنگی باید از شعار دادن فاصله بگیرد و به سمت عمل کردن روی بیاورند چرا که ناگفته‌های بسیاری از جنگ برای نشان دادن و به روی صحنه آوردن وجود دارد که باید با عزم جدی به آنها پرداخت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار