408 نفر از آغاز امسال در جاده های آذربایجان غربی جان باختند

به گزارش ایرنا، جواد ناموران روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: از 408 نفر کشته شده در تصادف های استان، 150 نفر راننده و 135 نفر سرنشین خودرو، 40 نفر عابر پیاده و 83 نفر راکب و سرنشین موتورسیکلت بودند.
ناموران گفت: رعایت نکردن سرعت مطمئن و نبستن کمربند ایمنی بویژه توسط سرنشینان عقب خودرو از دلایل مهم ایجاد خسارت های جانی و مالی در جاده هاست.
وی ادامه داد: خودرو پژو با 113 مورد تخلف، وانت با 63 مورد و کامیون با 35 مورد تخلف بیشترین آمار تخلف راهنمایی و رانندگی در جاده های استان را به خود اختصاص داده اند.
رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی از همکاری با معاونت عمرانی استانداری آذربایجان شرقی برای رسیدگی به مشکل جاده ای در راستای کاهش آمار تصادف ها خبر داد و گفت: مسیرهای تبریز- زنجان، تبریز- اهر و اتوبان شهید کسایی تا اسفندماه جاری به دوربین های سنجش سرعت مجهز می شود.
وی افزود: بالاترین میزان تصادف در مسیر عجب شیر، بناب و ملکان رخ می دهد که امسال 59 نفر در این مسیر جان خود را از دست دادند.
به گفته او، طرح زمستانی پلیس راه از بیست وسوم آبان تا سیزدهم اسفند در استان اجرا می شود و تمامی یگان های پلیس، گروه های امدادی مانند هلال احمر، اورژانس، علوم پزشکی و راه و شهرسازی استان در جاده های استان مستقرند.
استان آذربایجان شرقی در منطقه ای کوهستانی و سردسیر شمال غرب ایران واقع است.
/ 1495/6120/1961

انتهای پیام /*

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار