562 کیلوگرم انواع مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شد

به گزارش ایرنا، سردار نورعلی یاری شامگاه یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بیشترین میزان کشفیات مواد مخدر استان در شهرستان های لردگان، بروجن و شهرکرد بوده است.
وی از دستگیری دوهزار و 983 متهم در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری در این مدت خبرداد و گفت: نیروی انتظامی در این مدت 109 معتاد پرخطر را دستگیر و به مراکز ماده 15 و 16 منتقل کرد.
سردار یاری اظهار کرد: سال گذشته در استان بیش از 900 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که در سال جاری با توجه به ارتقاء امکانات و تجهیزات پلیس، کشفیات مواد مخدر افزایش چشمگیری داشته است.
وی اظهار کرد: بیشترین تمرکز نیروی انتظامی در حوزه کنترل مسیرها، نقاط آلوده شهری و روستایی و جمع آوری معتادان پرخطر بوده است .
سردار یاری ارائه آموزش همگانی به کارکنان دستگاه های اجرایی، مراکز آموزشی و روستاها را از برنامه های حوزه پیشگیری نیروی انتظامی برشمرد.
وی اظهار کرد: در سالجاری سه هزار و 572 نفر از اقشار مختلف در 32 جلسه با حضور کارشناسان، آموزش های حوزه پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر را فراگرفتند.
دادستان عمومی و انقلاب چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: وضعیت اعتیاد و تعداد معتادان در استان در مقایسه با متوسط کشور و دیگر استان ها در جایگاه مطلوبی قرار دارد.
احمدرضا بهرامی سامانی افزود: هم اکنون کمپ ماده 16 در استان فعال است که از ابتدای امسال تاکنون در این کمپ 115 معتاد پرخطر پذیرش شده است.
وی گفت: هم اینک در این کمپ 30 معتاد پرخطر نگهداری می شود.
بهرامی سامانی درخصوص پیشگیری از شیوع اعتیاد در بین کارکنان دولت گفت: پیگیری های لازم در این زمینه با همکاری مسئولان حراست ادارات کل استان انجام شده است.
وی افزود: کارکنان دولت که از قبل مشکلاتی داشتند و تذکراتی را از حراست ها گرفته یا محکومیت داشته اند، مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرند.
به گزارش ایرنا، راه های استان چهارمحال و بختیاری به دلیل ارتباط استان های مرکزی و غربی با جنوب کشور، گاهی مورد طمع قاچاقچیان موادمخدر و کالا برای انتقال محموله های قاچاق قرار می گیرد.
7360/ 6014/1772

انتهای پیام /*

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار