فضای «شهرزاد» از قسمت ۵ تغییر می‌کند/ تصمیم درباره فازهای بعدی

سیدمحمدهادی رضوی سرمایه گذار سریال «شهرزاد» با اشاره به این مجموعه که به کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است و همچنین بی اعتمادی های ایجاد شده نسبت به شبکه نمایش خانگی به خبرنگار مهر گفت: من و محمد امامی تهیه کننده این اثر احساس کردیم که نوعی بی اعتمادی در شبکه نمایش خانگی ایجاد شده است که به دلیل محتوا و کیفیت آثار ارایه شده و همچنین رها شدن و نیمه تمام ماندن مجموعه ها اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: ما برای اینکه این اثر نیمه تمام نباشد همه قسمت ها را تولید و بعد شروع به عرضه آنها کردیم. برای این مجموعه ۱۰۰ لوکیشن خارجی در نظر گرفته شد و مقادیر زیادی لباس دوخته شد که اکنون در انباری در غرب تهران قرار گرفته است و لوگو «شهرزاد» بر آنها خورده است تا اگر شد بتوانیم آنها را برای امور خیریه حراج کنیم.

رضوی با اشاره به فضای عاشقانه سریال «شهرزاد» بیان کرد: تخصص آقای فتحی در ساختن سریال های عاشقانه است، آنچنان که پیش از این سریال هایی چون «شب دهم»، «میوه ممنوعه» و آثار دیگری دیده ایم که علاوه بر عاشقانه بودن مرتبط با فضا و زمان مورد نظرش پیش رفته است. قبل از تولید این کار ما احساس کردیم مردم دوست دارند سریال عاشقانه ببینند و می توان در چنین حال و هوایی سریال ساخت بنابراین با آقای فتحی در این باره صحبت کردیم و اگر ما بتوانیم این فضا را در «شهرزاد» حفظ کنیم فاز ۲ و ۳ را هم ادامه خواهیم داد.

تولید فازهای بعدی با در نظر گرفتن بازخوردهای مردم

وی درباره تولید فاز دوم «شهرزاد» که پیش از این مطرح شده بود، بیان کرد: ما بازخوردهای مردم را تا قسمت پنجم سریال دریافت می کنیم و همچنین با در نظر گرفتن این بازخوردها در ادامه درباره تولید فاز دوم کار تصمیم می گیریم.

سرمایه گذار سریال «شهرزاد» با اشاره به داستانی که در قسمت های بعدی این قصه رخ می دهد، گفت: از قسمت پنجم تا دهم نیز اتفاقاتی در داستان رخ می دهد که می توان گفت مردم تنها یک سریال عاشقانه نمی بینند بلکه این اثر نشان می دهد افراد چقدر در طول زمان تغییر می کنند و قدرت و ثروت چقدر می تواند تاثیر گذار باشد. این داستان می تواند برای مخاطب جذاب باشد چون عموم مردم همیشه درگیر این بوده اند که در جامعه ارباب و رعیتی زندگی آنها چگونه تحت تاثیر قرار می گیرد. عشق یکی از ویژگی هایی است که با جان و روح انسان ها در ارتباط است و وقتی در یک جامعه ارباب و رعیتی با آن بازی می شود یعنی عشق هم درگیر این روابط ثروت و قدرت شده است.

رضوی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درباره نفوذ فرهنگی یادآور شد: ما از این غافل شده ایم که در دنیا از حوزه فرهنگ، ثروت سازی می کنند و اقتصاد خود را به کار می اندازند. ما در حوزه سینما با بازاری ورشکسته روبرو هستیم با این حال خواستیم سرمایه خود را در اینجا هزینه کنیم اما بعضی این سرمایه گذاری را در حوزه سینمای خانگی پولشویی دانستند و بیان کردند که شاید در بازار ضرر رسان  تولید آثار سینمایی و... نوعی پولشویی اتفاق می افتد. این افراد یا رقم پولشویی را نمی دانند و یا از مقدار و کمیت، ذهنیت درستی ندارند. پولشویی فقط پول کثیف را شامل نمی شود بلکه چگونگی تبدیل کردن پول کثیف به پول تمیز را هم دربر می گیرد. 

توزیع دی وی دی های سریال «شهرزاد» در مراکز مختص ایرانیان از قسمت ۱۰ به بعد

وی درباره دلیل انتقادهای مطرح شده نسبت به هزینه های سریال عنوان کرد: ورزش و سینما حوزه هایی هستند که عده ای با استفاده از ثروت از آنها در راستای ایجاد محبوبیت برای خود استفاده کردند. بنابراین بعضی سوء استفاده ها باعث شده است که اکنون عده ای نسبت به پولی که در حوزه سینما و تصویر هزینه شده است، انتقاد داشته باشند و بپرسند که این سرمایه از کجا آمده است، درحالیکه منشا آن کاملا مشخص است و می توان آن را بررسی کرد و بهتر است خود سینماگران به جای چنین انتقادهایی مردم را به دیدن آثار تشویق کنند.

رضوی با بیان اینکه اکنون باید لابی اقتصادی جهان اسلام را در برابر لابی صهیونیزم ایجاد کرد، افزود: لابی صهیونیزم همان فیلم و سریال های ترکیه ای است که مردم ما را درگیر آثار سطحی خود کرده است. ما در این حوزه سرمایه گذاری نکرده ایم و بنابراین آنها که بیشتر ماهواره می بینند چنین سریال هایی را تماشا می کنند و ما مسلمانان باید جمع شویم و کارهای فاخر ارایه دهیم. برای این منظور باید از فیلم و سریال های خوب دفاع کنیم، «شهرزاد» سریال الف ویژه است و بهتر است آن را ببینیم و اگر خوب بود حمایتش کنیم.

سرمایه گذار سریال «شهرزاد» در پاسخ به انتقادهایی که نسبت به فضاسازی و فیلمنامه اثر وجود دارد بیان کرد: احساس من این است که کار دارد مسیر خود را پیدا می کند و ما هم تا جایی که بتوانیم نظر مخاطبان را تامین می کنیم. به طور مثال مخاطبان بسیاری نظر می دادند و می پرسیدند چرا صدای محسن چاووشی تنها در تیزر سریال آورده شده است و انتظار داشتند در تیتراژ هم آن را بشنوند بنابراین ما تغییرات را در کار اعمال کردیم. فکر می کنم اکنون توانسته ایم رضایتی ۶۰ تا ۷۰ درصدی را در مخاطب ایجاد کنیم. فیلمنامه در تخصص من نیست و از آنجایی که تولید سریال به پایان رسیده است قطعا جایی برای تغییرات وجود ندارد با این حال اگر بخواهیم فازهای بعدی سریال را داشته باشیم قطعا نظر مخاطب اعمال می شود.

وی درباره فروش «شهرزاد» در کشورهای دیگر بیان کرد: امکان فروش سریال در کشورهای خارجی از جمله آمریکا به صورت اینترنتی فراهم شد که تاکنون از استقبال خوبی برخوردار بوده است. «شهرزاد» در دوبی در فروشگاه ها عرضه می شود و مذاکراتی هم داریم که شرکت «ای ام فیلم» آلمان دی وی دی های سریال را از قسمت دهم به بعد در مراکزی که ایرانیان در کشورهای خارجی حضور دارند، توزیع کند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار