سکوت اصفهانیان درمقابل اتهام دزدی از یک داور

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد جلسه‌ای که با نصرالله سجادی داشت گفت: دراین نشست علی کفاشیان و علیرضا اسدی رئیس و دبیرفدراسیون فوتبال هم حضور داشتند. مسعود عنایت هم ظاهرا در سفر بود و نتوانست در این نشست شرکت کند. این دومین جلسه‌ای بود که ما با معاون وزیر داشتیم. ایشان نشستی با مدیران عامل باشگاه‌ها و همچنین پیشکسوتان داوری برگزار کردند و پیشنهادها و انتقادهای آنها را هم شنیده بودند.

فریدون اصفهانیان گفت: معاون وزیر ورزش هم تاکید کرد که داوری‌های فوتبال مهندسی‌ شده نیست. قرار است ما این پیشنهادها و انتقادها را در کمیته داوران بررسی کنیم و نتیجه را به اطلاع افکارعمومی و اهالی فوتبال می‌رسانیم. البته کمیته داوران خودش مصوباتی داشته که آن مصوبات هم قرار است عملی شود.

رئیس کمیته داوران در مورد اینکه چه پیشنهادات جدیدی به مصوبات کمیته داوران اضافه خواهد شد، گفت: بیشتر صحبت‌هایی که با معاون وزیر ورزش انجام شده در مورد نظارت داوری و کلاس‌های برگزار شده داوری بوده که اگر ما در آن جلسات بودیم به صحبت‌ها پاسخ می‌دادیم. با این حال یکی از پیشنهاداتی که من خودم آن را مطرح کردم این بود که تیم‌ها از وجود کارشناس داوری استفاده کنند.در گذشته داوران فوتبالیست هم بودند و با شرایط فوتبالیست‌ها بیشتر آشنایی داشتند اما امروزه به خاطر اینکه دستمزد فوتبالیست‌ها بسیار بیشتر از داوران است فوتبالیست‌ها کمتر به سوی داوری گرایش پیدا می‌کنند.

اصفهانیان در مورد اینکه برخی معتقد بودند که داوری‌ها مهندسی شده بوده ، گفت: اصلا چنین چیزی درست نیست و خود سجادی هم اعلام کرده بودند که داوران ما پاک هستند و بحث مهندسی‌شده در داوری وجود ندارد. نقل‌قول‌هایی هم که از سوی برخی افراد در این مورد منتشر شده بود از سوی آنها تکذیب شد.

وی در مورد اینکه علی خسروی کمیته داوران را به دزدی طرح او در مصوباتش متهم کرده، گفت: اجازه بدهید در این مورد اصلا صحبتی نکنم.

اصفهانیان درمورد اینکه داوری‌های هفته دوازدهم لیگ برتر چگونه بود، گفت: باید فیلم بازی‌ها را ببینیم. البته من در بازی تراکتورسازی و سیاه‌جامگان حضور داشتند که آن بازی مشکل خاصی نداشت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار