تصمیم عجیب فدراسیون/کاهش تعداد داوران درنیم‌فصل دوم و تبعید داوران ضعیف به لیگ یک!

مهم ترین مسئله روز فوتبال ایران مشکلات داوری است و طبیعی است خبرنگاران به نمایندگی از افکارعمومی در پی پاسخ برای رفع این معضل در فوتبال ایران باشند اما کفاشیان مثل همیشه با پاسخی عجیب همه را سورپرایز کرده است.

به گزارش تابناک ورزشی، رییس خندان می گوید پس از این همه جلسه در وزارتخانه و فدراسیون تصمیم گرفته شده تعداد داوران در نیم فصل دوم لیگ برتر کم شود! راهکارجدیدی و عجیبی که معلوم نیست چه تاثیری بر کیفیت قضاوت ها داشته باشد.

کفاشیان می گوید: ما درسه جلسه مشکلات داوری را بررسی کردیم که هرجلسه را به قشر خاصی از داوری و فوتبال اختصاص دادیم که بتوانیم با مشاوره و استفاده از پیشنهادات این عزیزان مشکلات موجود را به حداقل برسانیم، جلسه اول را با حضور کمیته و دپارتمان داوران، جلسه دوم را با حضور پیشکسوتان داوری و جلسه سوم را با حضور مدیران باشگاه ها برگزارکردیم و هر کدام از دیدگاه خود به مشکلات داوری پرداخته بودند و پیشنهاداتی برای رفع ایراد و بالا بردن سطح داوری ارائه دادند.

تصمیم عجیب فدراسیون/کاهش تعداد داوران درنیم‌فصل دوم و تبعید داوران ضعیف به لیگ یک!

کفاشیان در پاسخ به این سوال که بهترین و کاربردی ترین پیشنهاد دراین جلسات چه بوده؟ گفت: بعضی از آنها را بخاطر عملی تر بودن مد نظر قرار داده ایم تا در آینده ای نزدیک اجرایی کنیم، از جمله پیشنهاد برگزاری کلاس های آموزشی بیشتر و با کیفیت بالاتر و با استفاده از مدرسین مطرح داوری و همچنین بحث تعدیل داوران لیگ برتر را درنظرداریم. در جلسه‌ای که اعضای کمیته داوران برگزار کردند به این نتیجه رسیدند که تعداد داوران در نیم فصل دوم با تعدیل روبه‌رو شود و داورانی که نمره‌های ضعیفی را در داوری های شان خواهند گرفت تا مدتی در لیگ برتر قضاوت نخواهند کرد. در واقع داورانی که نمره‌‌های ضعیفی بگیرند، درنیم فصل دوم اجازه قضاوت پیدا نخواهند کرد و براین اساس در نیم فصل دوم لیگ برتر از داوران با کیفیت‌تری استفاده خواهیم کرد و کمیته داوران تلاش خواهد کرد تا به داورانی که دربازی های قبلی شایستگی خود را اثبات کرده اند، قضاوت های بیشتری برسد و داورانی که نمرات ضعیف بگیرند در لیگ یک قضاوت خواهند کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار