سازنده «آدمکش» برای سومين بار اسب طلايی را به خانه برد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فوكوس تایوان، فیلم «آدمکش» ساخته هو شیائو-شین با كسب جایزه اسب طلایی در پنج رشته از جمله بهترین فیلم و کارگردان، جوایز اسكار چینی را درو كرد.  

فیلم «آدمکش» علاوه بر دریافت جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی، جایزه بهترین فیلمبرداری، گریم و طراحی لباس و نیز بهترین صداگذاری را هم از آن خود كرد.

«آدمكش» داستان زن آدمكش حرفه‌ای است که در موقعیت دشواری قرار می‌گیرد و باید بین عشق و وظیفه یکی را انتخاب کند.

در مراسم اهدای این جوایز كه دیشب (شنبه شب) برگزار شد، فنگ ژیائو فنگ کارگردان چینی هم برای ایفای نقش یک گنگستر پیر در فیلم «آقای شش» جایزه بهترین بازیگر مرد را به دست آورد.

جایزه بهترین بازیگر زن نیز به کارنا لام بازیگر «گل زینیا» رسید. این بازیگر توانست با پیشی گرفتن از شو کی بازیگر سرشناس چینی كه در نقش اول فیلم «آدمکش» بازی کرده و دو اسب طلا در كارنامه‌اش دارد، عنوان برنده این بخش را از آن خود كند.

جایزه بهترین کارگردان نوظهور نیز به بی گان فیلمساز ۲۶ ساله رسید که فیلم «آب‌های آبی کایلی» را ساخته است.

جایزه بهترین فیلمنامه نیز به جیا ژانگ‌که برای «كوه‌ها ممكن است شكافته شوند» رسید.

فیلم «آدمكش» در این جوایز نامزد دریافت ۱۱ جایزه بود و «هو» برای هشتمین بار برای جایزه بهترین كارگردانی نامزد شد و برای سومین بار این جایزه را برد.

او پیش از این در سال ۱۹۸۹ برای «یك شهر غمگین» و در سال ۱۹۹۵ با «مردان خوب، زنان خوب» موفق به كسب این جایزه شده بود. او امسال به عنوان فیلمساز فوق‌العاده تایوانی نیز معرفی شد.

گروه داوران برای تكنیك ویژه وی كه ژانر هنرهای رزمی را ارتقا داده وی را شایسته دریافت جایزه دانستند.  

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار