بارسلونا، رئال بنیتز را در برنابئو دفن کرد

شاگردان انریکه در ادامه روند رو به رشد و بازی های تیمی و منظم خود، موفق شدند با نتیجه ۴ برصفر برابر رئال مادرید به پیروزی رسیده و سفیدهای پایتخت را در برنابئو تحقیر کنند.

به گزارش تابناک ورزشی ، دربی کلاسیکوی شماره 263 به جمع بازی های تاریخی میان دو تیم پیوست که بارسلونا طی آن موفق شد با نتیجه عجیب رقیب سنتی اش را در پایتخت اسپانیا و مقابل چشمان حیرت زده هوادارانش مغلوب کند.

با آغاز نیمه اول، بارسلونا تهاجمی نشان داد و کنترل میانه میدان را دراختیار گرفت و موفق شد با فشار زیادی که روی دروازه مادرید وارد ‌کرد کم کم راه بازکردن این سنگر نه چندان نفوذ ناپذیر را کشف کند. این لوئیس سوارز بود که در دقیقه 10 بازی موفق شد با پاس زیبای سرخیو روبرتو دروازه رئال مادرید را فرو بریزد.

رئال مادرید که در کل بازی های این فصل لالیگا فقط سه گل با ناواس خورده بود، پس از دریافت این گل تا حدودی سوار بر بازی شد اما بازی منطقی مردان انریکه باعث شد تا این تیم بار دیگر در دقیقه 39 و روی اشتباه مودریچ در میانه میدان به گل دوم برسد، این گل مشکوک به آفساید بود اما درهر حال با هوشیاری نیمار و اشتباه کیلورناواس به ثبت رسید. در وقت‌های اضافه نیمه اول بارسا می‌توانست گل سوم را به ثمر برساند که ضربه سوارز را راموس فوق العاده برگرداند.

بارسا، رئال بنیتز را در برنابئو دفن کرد

نیمه مربیان با هجوم مادرید آغاز شد،3 موقعیت گلزنی دردو دقیقه اما این شروع طوفانی خیلی زود با پیشروی بارسلونا به تعادل رسید.بارسلونا حتی اگر حالتی تدافعی به خود می‌گرفت، منطقی به نظر می‌رسید اما این تیم باز هم تشنه گلزنی بود. بارسا در دقیقه 53 به گل سوم رسید. این گل به نام آندرس اینیستا ثبت شد، پاس گل زیبا و رویایی نیمار و توپی که برای کاپیتان بزرگ بارسلونا کاشته شد تا به گوشه دروازه مادرید دوخته شود.

تعویض‌های عجیب بنیتس شروع شد، خامس جای خود را به ایسکوی مصدوم داد و مارسلو با دلخوری بیرون رفت تا کارواخال وارد میدان شود. کریستیانو رونالدو هم در موقعیتی صددرصد برای گلزنی در دقیقه 67 بازی موفق به بازکردن دروازه براوو نشد.

با این شانس های برباد رفته بارسلونا فهمید که شب آنهاست و می تواند بیشتر گل بزند. این تیم موفق شد از غفلت بازیکنان رئال مادرید در دفاع نهایت استفاده را کرده و در دقیقه 74 به گل چهارم برسد. این گل زیبا را سوارز روی هوش مسی به ثمر رساند و خانه مادرید را برای چهارمین بار لرزاند.

بارسلونا حق داشت حتی مدعی صحنه ناداوری در تقابل راموس و سوارز باشد، در این صحنه راموس با پشت پا سوارز را نقش بر زمین کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

لحظه تعویض آندرس اینیستا به یکی از لحظات رویایی و زیبای این بازی بزرگ تبدیل شد، هواداران رئال مادرید نیز طراح بی نظیر حملات زهردار بارسلونا را تشویق کردند. پس از آن خطای شدید ایسکو روی نیمار اخراج این بازیکن جوان و کم تجربه را در پی داشت و باعث شد تا مادرید تمام شده، بخش پایانی بازی را ده نفره تجربه کند.

پس از گل نشدن ضربه سر کریس از دو قدمی ، هواداران رئال مادرید رونالدو را مورد اهانت شدید قرار داده و فلورنتینو پرس، مدیرعامل باشگاه را دعوت به استعفا کردند. رئال مادرید تلاش زیادی کرد تا شاید حداقل یک گل به بارسلونا بزند اما هر چه زد بر در بسته خورد، ضربه سر رونالدو در دقایق پایانی یکی از این موقعیت‌های مسلم گلزنی بود که با هوشیاری کلودیو براوو به کرنر رفت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار