انفجار گاز در اهواز 6قربانی گرفت

انفجار مهیب گاز در منطقه پردیس اهواز  ساعت 21:30  دوشنبه، جمعی از اهالی این منطقه را روانه خیابان کرد.

 به گزارش خراسان، به گفته شاهدان عینی، صدای انفجار در منطقه پردیس اهواز به حدی بود که اهالی این منطقه از ترس به خیابان ها هجوم آوردند. به گفته منابع آگاه، بر اثر این انفجار یک مجتمع مسکونی دو واحدی به صورت کامل تخریب شده است.

خبرگزاری ایرنا از کشته شدن 4 نفر  در این حادثه خبر داده و خبرگزاری فارس تعداد کشته ها   ی این حادثه را 6 نفر عنوان کرده است.

مرگ خاموش یک زن در کوهدشت

همچنین فرمانده انتظامی کوهدشت لرستان از مرگ یک زن و مصدومیت شوهرش بر اثر گاز گرفتگی، خبر داد. به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سلطانمراد زارع" گفت: با بررسی های به عمل آمده، مشخص شد  زن و شوهری  که در منزلشان درحال استراحت بودند دچار گاز گرفتگی شده و پس از انتقال به بیمارستان، خانم به علت شدت مسمومیت نشت گاز "بخاری" در دم فوت کرده و شوهرش در بیمارستان بستری و در حال مداواست.

مسمومیت 6تن

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران نیز از مسمومیت 6 نفر بر اثر انتشار گازهای منواکسیدکربن در یک منزل مسکونی خبر داد. جلال ملکی در گفت وگو با فارس، اظهار کرد:‌در ساعت 8:51 روزگذشته حادثه گازگرفتگی  به  آتش‌نشانی  تهران اعلام شد و مأموران ایستگاه 94 به محل حادثه اعزام شدند.

 وی ادامه داد: در محل حادثه مشاهده شد  واحدی 80 متری  در طبقه سوم دچارحادثه انتشار گاز منواکسیدکربن شده  و از 12 نفر ساکن آن 6 نفر دچار مسمومیت شدند. ملکی افزود: آتش‌نشانان مصدومان این حادثه را خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند. وی درباره علت حادثه گفت:‌ کارشناسان نقص در دودکش ها در سطح پشت‌بام را باعث تولید گازهای منواکسید کربن و انتشار آن در منزل عنوان کردند.

انفجار یک واحد مسکونی در همدان

در این راستا مدیر عامل آتش نشانی  همدان نیزگفت: نشت گاز یک منزل مسکونی درمنطقه30متری بنی هاشم موجب بروزانفجار دراین واحد مسکونی شد.

مسعود دهبانی روزگذشته در گفت و گو با ایرنا افزود: شامگاه دوشنبه یک مورد انفجار منزل مسکونی به سامانه 125 اطلاع رسانی شد که پس از بررسی ها مشخص شد  شیلنگ اجاق گاز آشپزخانه دارای نشتی بوده و این امر عاملی برای پخش شدن گاز در فضای خانه شده است.

وی اضافه کرد: گاز موجود در فضای آشپزخانه به قسمت های دیگر خانه نیز نفوذ کرده و به علت روشن بودن بخاری در داخل پذیرایی، خانه منفجرشده و ساکنان این خانه دو طبقه وقتی این حادثه در طبقه نخست این واحد رخ داد در طبقه دوم حضور داشتند. بر اثر این انفجار قسمتی از منزل تخریب شده و تعدادی از وسایل از جمله مبل و پرده سوخته است اما خسارت جانی رخ نداد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار