اردبیل ۵۰ حافظ قرآن خردسال دارد/کمبود اعتبارات قرآنی

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز صابری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران به فعالیت چهار هزار مربی، قاری و حافظ قرآنی در استان اشاره و تأکید کرد: استان اردبیل در تربیت حافظان قرآن دستاوردهای مطلوبی را کسب کرده و جزو استان‌های برتر است.

وی با اشاره به فعال بودن ۱۷۴ موسسه و خانه قرآنی شهری و ۱۶۰ موسسه و خانه قرآنی روستایی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته روزبه‌روز به تعداد حافظان قرآن اضافه می‌شود.

به گفته رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان قاریان و حافظان قرآنی استان همواره در رقابت‌ها و مسابقات قرآنی اوقاف، دانشجویان و استعدادهای درخشان رتبه‌های ممتازی را کسب کرده‌اند.

وی به برگزاری جلسات متعدد دائمی قرائت و تفسیر قرآن در مناطق مختلف استان اشاره و تأکید کرد: در تمامی ادارات نیز جهت تربیت کارمندان برنامه‌های قرآنی برگزار می‌شود.

صابری با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۵ مدرسه و خانه قرآنی در سطح استان درخواست مجوز کرده‌اند، اضافه کرد: با بررسی‌های انجام‌شده مجوز فعالیت درخواست شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان به کمبود اعتبارات در بخش برنامه‌های قرآنی اشاره و تأکید کرد: متأسفانه ما شاهد کمبودهایی در اعتبارات قرآنی هستیم.

وی تأکید دارد که این کمبود مانع از اجرای برخی برنامه‌ها می‌شود و ضروری است مسئولان استان به جهت حمایت و هدایت صحیح استعدادهای قرآنی در خصوص اعتبارات بازنگری کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار