بهزیستی در معضل هرندی خود را عقب کشیده

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تنها معضل منطقه هرندی رسیدگی به وضع معیشتی ساکنان آن نیست، اظهار کرد: در حل بحران هرندی با خلاء قانونی مواجه هستیم.

به گزارش فارس،عباس جدیدی با بیان اینکه اولین زن کارتن خواب تهران در سال 86 ثبت شده، افزود: اگر در موضوع محله هرندی، پایتخت دچار بحران شده، بی شک حاصل یک دوره زمانی، حداقل 15 ساله است.

وی با اشاره به این که برای حل بحران هرندی باید تمامی دستگاه‌ها روی کالبد منطقه به طور ویژه کار کنند، تصریح کرد: ریشه یابی این که چرا در محله هرندی چنین مشکلی بوجود آمده بسیار حائز اهمیت است و به ما در حل این بحران کمک خواهد کرد.

جدیدی با بیان این که در حل بحران هرندی تعامل بین دستگاه‌های بین بخشی، دولت و شورای شهر کمرنگ است، اظهار کرد: شهرداری تهران در بحران هرندی بیشتر از اختیارات خود وارد عمل شده است و به تعبیری برای حل این معضل تبدیل به یک نهاد اجتماعی شده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان این که وزارت رفاه و تعاون و زیر مجموعه آن یعنی سازمان بهزیستی در موضوع هرندی خودشان را عقب کشیده اند، ادامه داد: این عقب نشینی دستگاه ها، محله هرندی را تبدیل به کمپی برای تجمع معتادان کرده است.

وی ادامه داد: در صورتی که این خلاء قانونی رفع شود، ما شاهد تعامل بین شهرداری، وزارت خانه ها و دستگاه های ذیربط در حل بحران هرندی خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: دولت باید لایحه‌ای در خصوص مدیریت شهری با تاکید بر رفع معضلات شهری ارائه دهد و در صورتی که چالش‌های حقوقی و قانونی در آن حل شود، دست شهرداری و مدیریت شهری در حل بحران‌های شهری از جمله منطقه هرندی، باز خواهد شد.

وی در عین حال عنوان کرد که تاکنون مدیریت شهری بیش از حد توان خود در بحران هرندی ورود پیدا کرده و برخی از این اقدامات در دایره وظایف شهرداری نبوده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار