رونمایی آلبوم «از نیستان»/ دوقلوی آواز ایران برنامه اجرا کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، دور تازه ویژه برنامه آواز ایرانی مرکز موسیقی حوزه هنری شنبه ۳۰ آبان ماه با حضور تعدادی از مدیران حوزه و هنرمندان در تالار سوره تهران برگزار شد. در این برنامه که با اجرای سعید بیابانکی برگزار شد، فاضل نظری مدیر مركز موسیقی و معاون هنری حوزه هنری، عباس محمدی معاون اجرایی مركز موسیقی، علی قربانی مدیر مركز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری و جمعی از دوستداران موسیقی نیز حضور داشتند.

اجرای سیاوش شکوریان با نوازندگی نی عرفان شهرآبادی، آوازخوانی بهروز افشار و تارنوازی ساسان بازگیر، پخش نماهنگ موسیقی «خونین دلان» که از مجموعه نوحه‌‌نواهای حسین بابای‌مشگین است، آوازخوانی مهدی نظری در كنار تارنوازی صابر نظرگاهی از بخش‌های دیگر این نشست ماهانه بود كه باز هم با استقبال مخاطبان مواجه شد.

علی و محمد سعیدی هنرمندان دو قلوی موسیقی کشورمان نیز با همراهی علی نعمت‌اللهی  نوازنده تار برنامه ای را اجرا کردند این در حالی است که حسین دی‌پیر، مترجم و پژوهشگر موسیقی نیز پیرامون «نگاهی به هم‌سرایی مردمی در ایران» سخنرانی کرد.

در ادامه با حضور فاضل نظری، داوود ورزیده، حسین دی‌پیر و حسن منصوری آلبوم موسیقی «از نیستان» رونمایی شد. این آلبوم از تولیدات عاشورایی مركز موسیقی، شامل نوحه‌های شناخته شده كهن ایرانی است كه داوود ورزیده آن‌ها را به شكل بی‌كلام برای هم‌نوازی نی و سازهای كوبه‌ای تنظیم كرده است. ضمن اینکه در بخش پایانی برنامه هم به آوازخوانی سیدرضا طباطبایی، نی‌نوازی استاد حسن منصوری و تارنوازی استاد سعید مزدك اختصاص داشت.

نشست ماهانه شب آواز ایرانی به همت مركز موسیقی و مركز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه آخر هر ماه در تالار سوره برگزار می‌شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار