بازداشت پسر پرحاشیه تلگرام

پسر پرحاشیه‌ای که در روزهای اخیر با انتشار تصاویر خود در شبکه تلگرام خبرساز شده بود، توسط مأموران پلیس فتا دستگیر شد.

به گزارش شرق، چندی پیش انتشار عکس‌های پسر جوانی که در فرم‌های متفاوت در کنار دختران بود، حسابی بحث‌برانگیز شد. هنوز ساعاتی از انتشار این عکس‌ها نگذشته بود که فرد ثابت در تمام عکس‌ها با انتشار کلیپی در فضای مجازی ادعا کرد افراد حاضر در عکس‌ها بستگان درجه‌یک وی بوده‌اند و او برای چنددقیقه گوشی موبایلش به سرقت رفته و سارق برای اخاذی و انتقام‌گیری از وی و خانواده‌اش اقدام به انتشار عکس‌های خصوصی در شبکه‌های اجتماعی کرده است.

 خیلی زود کلیپ منتسب به این جوان دست‌مایه شوخی و طنز کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و همان‌موقع فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه هنوز کسی به پلیس فتا مراجعه نکرده و شکایتی را ارائه نداده است، افزود: در صورت شکایت افراد حاضر در عکس‌ها، پلیس فتا توانایی و امکانات برخورد با سودجویان را دارد.

 با گذشت چندروز از انتشار این کلیپ و بازار داغ طنزهای حاشیه آن، کارشناسان پلیس فتا فردی را که در همه عکس‌ها حضور داشت با استناد به شکایت دختران جوانی که قربانی نقشه پسر جوان شده بودند شناسایی کرده و بعدازظهر سه‌شنبه طی عملیاتی ویژه متهم را دستگیر کردند.

 درحال‌حاضر متهم برای بازجویی‌های فنی و قضائی در اختیار مأموران پلیس قرار دارد و جزئیات پرونده او به‌زودی از سوی پلیس فتا اطلاع‌رسانی خواهد شد.  درهمین‌حال تسنیم نوشت ادعاهای مطرح‌شده توسط این جوان درخصوص سرقت گوشی تلفن همراه وی تاکنون در هیچ مرجع انتظامی و قضائی‌ای ثبت نشده است. همچنین پیگیری‌های انجام‌شده نشان می‌دهد خانه‌هایی که برخی از تصاویر در آن ثبت شده است، هیچ‌یک متعلق به این جوان نبوده و وی با نشان‌دادن این املاک اقدام به اغفال دختران جوان می‌کرده است.

بر اساس این گزارش، زنان و دخترانی که تصاویرشان در عکس‌های منتشرشده وجود داشت، با شکایت‌هایی جداگانه که از این جوان درخصوص اغفال خود مطرح کردند، خواستار رسیدگی به این موضوع شده‌اند.

براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، این جوان که کارگر یک بنگاه معاملات ملکی است، با داشتن کلید خانه‌های مشتریان بنگاه، اقدام به سوءاستفاده از این اماکن و اغفال دختران می‌کرده است. پس از ثبت شکایت متعدد دختران اغفال‌شده، این جوان که چندروزی متواری شده بود، دستگیر شد. 

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با تأیید خبر دستگیری این جوان گفت: پلیس در راستای حفاظت از بنیان خانواده و کرامت انسانی و جلوگیری از تجاوز به حریم خصوصی افراد، این فرد را دستگیر کرده است.  سرهنگ محمدمهدی کاکوان توضیح داد: تیمی از مأموران رسیدگی به موضوع را آغاز کرده و در تحقیقات مشخص شد که هیچ مورد سرقت گوشی از سوی این فرد در هیچ‌یک از حوزه‌های انتظامی به ثبت نرسیده است، ضمن اینکه خانواده تعدادی از این دختران با مراجعه به پلیس فتا از انتشار تصاویر فرزندشان در فضای مجازی شکایت کردند. 

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه با هماهنگی مقام قضائی و اخذ مجوزهای لازم، این جوان که ٢٦ سال داشت در خانه‌اش دستگیر شد، اظهار کرد: این فرد در تحقیقات اولیه ادعا کرد خودروهای گران‌قیمت و لوکس متعلق به وی نبوده و او با انداختن عکس در کنار این خودروها و در خانه‌های لوکس و گران‌قیمتی که متعلق به او نبوده، اقدام به فریب و اغفال دختران کرده است. 

کاکوان درباره اینکه آیا این فرد وضع مالی خوبی داشته و مطالب منتشرشده از وی در فضای مجازی پیرامون ثروتمندبودن، صحیح بوده یا خیر؟ گفت: تا اینجای کار، تحقیقات پلیس نشان می‌دهد که این فرد نه‌تنها وضع مالی خوبی نداشته بلکه در خانه‌ای استیجاری دستگیر شده است.

وی با اشاره به اعترافات اولیه این فرد افزود: بنا به گفته این جوان ٢٦ساله، وی از حدود سه سال قبل اقدام به درج تصاویری در فضای مجازی کرده و با وعده‌های مختلفی چون ازدواج و نظایر آن دختران را اغفال و پس از انداختن عکس و سوءاستفاده این‌چنینی از آنان، این افراد را رها کرده است. 

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس اجازه تجاوز به حریم خصوصی شهروندان و همچنین سوءاستفاده از عکس‌ها و تصاویر آنان را نمی‌دهد، گفت: خانواده‌های این افراد نیز با مراجعه به پلیس فتا از این پسر جوان شکایت کرده‌اند که شکایت آنان در حال رسیدگی است.  کاکوان همچنین با تأکید بر اینکه انتشار عکس‌ها و تصاویر خصوصی دیگران در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود، در واکنش به این ادعای متهم که این افراد اعضای خانواده‌اش بوده‌اند، گفت: ادعای این فرد نیز کاملا کذب بوده و هیچ رابطه فامیلی‌ای میان فرد دستگیرشده و افرادی که تصاویرشان با وی منتشر شده است، وجود نداشته است. 

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در پایان از تمامی شکات و افرادی که تصاویرشان با این فرد در فضای مجازی منتشر شده است، خواست تا با مراجعه به پلیس فتای تهران بزرگ شکایت خود از این فرد را ثبت کنند و مطمئن باشند که پلیس حافظ حریم خصوصی آنهاست و اجازه نخواهد داد افراد سودجو با اغفال آنان تصاویر خصوصی‌شان را منتشر کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار