تفاوت ترافیک مسکو و تهران در انضباط رانندگی است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بازدید از مرکز فرمان مترو مسکو گفت: ساختار و شبکه طراحی مترو مسکو به گونه ای است که می‌تواند مدلی برای طراحی‌های آتی باشد.
امیدواریم این تجارب در بخشی که قابلیت اجرا در تهران دارد، مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش تابناک اجتماعی، سیدجعفر تشکری هاشمی که همراه شهردار تهران به روسیه سفر کرده با اشاره به بازدید از مرکز فرمان مترو مسکو اظهار داشت: مترو مسکو ابعاد متنوعی از قابلیت‌ها را در خود جای داده است و ساختار فرهنگی ایستگاه‌ها، جمعیت انبوهی که از طریق این سیستم جا به جا می‌شوند و همچنین سبک و طراحی ایستگاه‌ها که می‌تواند در مواقع لزوم کاربرد پدافند غیرعامل نیز داشته باشند، در این بازدید مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: ساختار و شبکه طراحی مترو مسکو به گونه ای است که می‌تواند مدلی برای طراحی‌های آتی باشد. امیدواریم این تجارب در بخشی که قابلیت اجرا در تهران دارد، مورد استفاده قرار گیرد.معاون شهردار تهران همچنین درباره خطوط تراموا در مسکو نیز گفت: خطوط تراموا یا همانLRT این شهر هنوز از یک صنعت و ساختار قدیمی برخوردار است و تکنولوژی جدید کمتر مورد استفاده قرار گرفته و در مسکو بی آر تی نیز کمتر دیده می شود و به نظر می رسد در این زمینه تهران فعالیت های بیشتری دارد.

وی افزود: در زمینه سیستم های هوشمند نیز تهران نه تنها می تواند ظرفیت های موجود خود را به دیگران ارائه کند بلکه می تواند تجارب و موفقیت های خود را به سایر شهرهای دنیا که در این مسیر اقدامات جدی نداشته اند منتقل نماید. با این حال ما نیز به استفاده از تجارب دیگران نیاز داریم و باید موفقیت ها وتجربیات خود را با سایر کشورها به اشتراک بگذاریم.

تشکری هاشمی همچنین درباره ترافیک این شهر نیز گفت: در این شهر وقت زیادی از مردم در ترافیک سنگین معابر هدر می‌رود به رغم اینکه بزرگراه‌ها و خیابان‌های عریض و شبکه بسیار بزرگی با 5 رینگ اصلی طراحی شده اما همچنان ترافیک‌های سنگینی را تجربه می‌کنند.

وی افزود: به نظر می‌رسد توسعه حمل و نقل عمومی پاسخ و راهکار صحیحی است که همه دنیا به آن دست یافته‌اند و به طور حتم در مسکو و سایر شهرهای بزرگ دنیا باید به سمت حمل و نقل عمومی پیشرفته تر حرکت شود اما فکر می‌کنم تفاوت ترافیک مسکو با تهران در انضباط رانندگان آن است. آنها به رغم اینکه ممکن است در ترافیک یک معبر مدت‌ها معطل شوند اما صبوری به خرج می‌دهند و بین خطوط حرکت می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه جدی به حمل و نقل عمومی و انضباط ترافیکی و رانندگی، تهران بتواند از این بخش از تجارب مسکو بهره مند شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار