بازداشت 3 هکر حرفه‌ای در کردستان

مرد جوان که با هک حساب کاربری تلگرام و دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در گوشی تلفن همراه تعدادی از طعمه‌ها از آنها اخاذی کرده بود، توسط پلیس فتای کردستان دستگیر شد.

به گزارش ایران، سرهنگ فرامرز شاکری رئیس پلیس فتای کردستان گفت:  به تازگی ماجرای هک تلگرام و تهدید و اخاذی اینترنتی از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرایم سایبری دادسرای سنندج به پلیس فتا ارسال شد که رسیدگی به آن به مأموران اداره مبارزه با جرایم سایبری محول شد.

وی افزود: تحقیقات انجام شده از مالباخته که زنی جوان است نشان داد مدتی پیش حساب کاربری تلگرام  وی هک شده و هکر به اطلاعات ذخیره شده در گوشی وی اعم از شماره تلفن، فایل و عکس‌های شخصی و خانوادگی و... دسترسی پیدا کرده است و حالا هکر او را تهدید  کرده که اگر به خواسته‌های وی تن نداده یا پول به حسابش واریز نکند تصاویر خصوصی‌اش را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.
 
سرهنگ شاکری اضافه کرد: تحقیقات تکمیلی از شاکی حکایت از آن داشت که وی از بیم انتشار تصاویر خود، اقوام و دوستانش مبلغ 4 میلیون ریال را به حساب بانکی هکر واریز کرده است، ضمن اینکه با توجه به دسترسی هکر به تلگرام شاکی،  از طریق حساب کاربری وی با  اقوام و دوستانش نیز ارتباط برقرار کرده است و با این ترفند که دچار مشکلات مالی و خانوادگی شده از تعدادی از آنها مبالغی دریافت کرده است.

 رئیس پلیس فتای کردستان تصریح کرد: در این زمینه با اقدام‌های تخصصی مأموران اداره مبارزه با جرایم سایبری، دزد شناسایی و در اقدامی ضربتی به همراه 2 نفر از همدستانش در شهر سنندج دستگیر شدند.

 این مقام پلیسی با اشاره به اعتراف صریح متهمان به جرم خود خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط مأموران پرونده تاکنون تعداد 7 نفر دیگر از شهروندان که مجرمان به این شیوه از آنها اخاذی کرده‌اند نیز شناسایی شده و با مراجعه به پلیس فتا از متهمان اعلام شکایت کرده‌اند.

سرهنگ شاکری افزود: هکرها با دستور قضایی به اتهام تهدید و اخاذی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، انتشار تصاویر خصوصی  و خانوادگی، جعل عنوان و دسترسی غیرمجاز (هک) روانه زندان شدند.  

رئیس پلیس فتای کردستان در خاتمه به شهروندان نیز توصیه کرد جهت پیشگیری از افتادن در دام هکرها، با پرهیز از ذخیره اطلاعات شخصی روی رایانه‌های متصل به اینترنت، از باز کرن ایمیل‌ها، تصاویر و فایل‌هایی که حاوی محتوای مشکوک هستند نیز خودداری کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار