سند باز طراحی اراک آماده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به امضا شدن سند باز طراحی اراک از سوی کشورهای گروه 1+5 گفت: غرب موظف است ایران را در باز طراحی راکتور اراک همراهی کند.

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص باز طراحی اراک و سند تهیه شده در این باره گفت: در خصوص اجرای برجام باید  سلسله اقداماتی انجام دهیم که این اقدامات یا اجرایی است یا تخصصی و طراحی. ازجمله کارهایی که باید صورت گیرد باز طراحی راکتور اراک است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه باز طراحی جدید اراک نیازمند سلسله مطالعات و اقدامات است، اظهار داشت: سلسله قرار داد در باز طراحی اراک از جمله کارهایی است که در برجام به آن اشاره شده بود و اکنون کشورها پیگیری اجرایی کردن پروژه اراک هستند.

به گفته این نماینده باز طراحی اراک با مدیریت ایران و همکاری چینی انجام می شود که در عین حال از دانش فنی آمریکایی برای کمک به مجموعه چینی استفاده می شود تا راکتور اراک بهترین وضعیت را داشته باشد.

 غرب متعهد است در بازطراحی اراک به ایران کمک کند

وی با اشاره به برگزاری نشست‌هایی در حاشیه نشست وین که مرتبط به برجام و اراک است گفت: در حال حاضر مسئولان کشورها در گیر برجام اقدامات اولیه و جمع بندی باز طراحی اراک را دنبال می کنند. این اقدامات از این جهت است که در روز اجرایی شدن و بسته شدن پرونده به سرعت وارد فاز عملیاتی شویم.

حیدرپور تاکید کرد: اگر موضوع باز طراحی اراک را به بعد از بسته شدن پرونده هسته ای ایران موکول می‌کردیم، باید بعد از اعلام آژانس شش ماه زمان برای مطالعات طرح جدید راکتو اراک صرف کنیم اما اکنون همه کارها برای اجرایی شدن انجام شده و منتظر روز اجرا هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص امضای وزرای خارجه کشورهای گروه 1+5 در سند بازطراحی اراک گفت: این امضاها آنها متعهد می کنند که ایران را در باز طراحی اراک کمک کنند. آنها قبول کرده اند که همکاری لازم را در بهتر اجرا شدن برجام داشته باشند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار