سیاست ایران در پی امنیت پایدار افغانستان است

به گزارش خانه ملت غلام محی الدین منصف رئیس کمیسیون تقنینی، عدلی و قضایی مشرانو جرگه افغانستان ظهر امروز دوشنبه -25 آبان- با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت توسعه ارتباطات برادرانه دو ملت گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره برقراری امنیت پایدار و در جهت رفاه مردم افغانستان بوده است و مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در راستای این سیاست کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش حضور نیروهای بیگانه در منطقه بویژه در افغانستان را سبب ناامنی دانست و افزود: سیاست آمریکا همواره در جهت ایجاد ناامنی در منطقه و دشمن آفرینی میان مسلمانان بوده است.

وی تصریح کرد: باید با پیروی از دستورات دین مبین اسلام و اتحاد میان امت اسلامی راه هرگونه نفوذ دشمنان را بست.

بروجردی در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی جهان اسلام و گسترش گروه های تکفیری خاطرنشان کرد: باید با همکاری همه کشورهای اسلامی و  علمای جهان اسلام و تبیین آموزه های اسلامی از گسترش گروه های تکفیری بظاهر مسلمان جلوگیری کرد.

وی در پایان بر رایزنی های مستمر میان کمیسیون های تخصصی در مجالس دو کشور در جهت ارتقاء سطح مناسبات در عرصه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی فیمابین تأکید کرد.

در ادامه این دیدار غلام محی الدین منصف رئیس کمیسیون تقنینی، عدلی و قضایی مشرانو جرگه افغانستان با قدردانی از حمایت های دولت و ملت ایران از مردم افغانستان گفت: مردم افغانستان هیچگاه مهمان نوازی و پشتیبانی مردم ایران را از یاد نخواهند برد.

رئیس کمیسیون تقنینی، عدلی و قضایی مشرانو جرگه افغانستان بحران های اخیر در منطقه را نگران کننده خواند و افزود: ایجاد هرگونه بحران در هر کشور اسلامی باعث نگرانی و ایجاد ناامنی در کل منطقه می گردد.

وی وحدت و همکاری های مشترک سیاسی و اقتصادی میان کشورهای اسلامی از راه حل های برون رفت از وضعیت فعلی دانست.

غلام محی الدین منصف در پایان بر تداوم تبادل هیأت های سیاسی و پارلمانی و سرمایه گذاری های مشترک اقتصادی میان افغانستان و جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار