حالا نوبت کیفی‌سازی خودروهای ایرانی است

محمد سعید اربابی گفت: بی‌توجهی مدیران اقتصادی به کیفیت موجودی انبارهای خودروسازان موجب تداوم استفاده از قطعات بی‌کیفیت توسط خودروسازان و غیرایمن ماندن تولیدات آنان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نماینده مردم ایرانشهر ادامه داد: حالا که دولت با حمایت خود از خودروسازان لطفی بزرگ بر حق آنان کرد و موجودی بی کیفیت انبارهای آنان را به مردم فروخت وقت آن است تا فکری هم برای بهسازی خطوط تولید و کیفیت صنعت قطعه سازی کند تا به واسطه 2750 میلیارد تومان تسهیلاتی که به خودروسازان در قالب تسهیلات 25 میلیون تومانی پرداخت می‌کند به اساسی‌ترین خواست مردم که بهبود کیفیت خودروهای ایرانی است نیز پاسخ مثبت دهد.

وی متذکر شد: بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن و تجارت به راحتی می‌تواند در قالب تفاهمنامه‌ای پرداخت این تسهیلات به خودروسازان را مشروط به بهسازی خطوط تولید کند.

به گزارش ایسنا؛ وی ادامه داد: متولیان دولتی صنعت و تجارت ایران بپذیرند که صنعت خودروی کشور تنها صنعت اشتغال‌زایی کشور نیست و نباید حمایت خود را صرفا معطوف خودروسازان کنند. اختصاص تسهیلات 25 میلیونی برای خرید خودرو در قیاس با تسهیلات 10 میلیونی خرید کالا امتیاز ویژه مردان اقتصادی دولت به خودروسازان بود، اما نباید فراموش کرد که کیفیت خودروهای ایرانی همچنان پایین و غیر ایمن است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار