تنها چهار اداره در اردبیل برای غفلت از اقامه نماز تذکر دارند

به گزارش خبرنگار مهر، الله شکر عبدی صبح یکشنبه در نشست دبیران اجرایی اقامه نماز ادارات اردبیل بابیان اینکه از کل ادارات استان ۷۱ مورد واجد شرایط ارزیابی هستند، تصریح کرد: از این تعداد نزدیک ۱۵ مورد در وضعیت بسیار مطلوب برگزاری نماز انتخاب شده‌اند.

وی افزود: ۳۱ اداره وضعیت مطلوب داشته در ۱۹ اداره شرایط قابل‌قبول بوده و چهار اداره نیز نیازمند تذکر هستند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به برگزاری ۸۰۰ نفر ساعت جلسه ارزیابی توسط کمیته‌های ارزیابی، تصریح کرد: تعداد اداراتی که نمازخانه دارند ۵۹۶ مورد است و از این تعداد فقط در ۳۰۹ مورد نماز جماعت برگزار می‌شود که مابقی یا واجد شرایط نیستند یا کوتاهی می‌کنند.

عبدی با اشاره به برخی مشکلات دبیران اجرایی اقامه نماز ادارات، تأکید کرد: به دنبال این هستیم مشکلات از طریق وزارتخانه‌ها رفع شود و نسبت به وظایف این افراد برنامه‌ریزی منسجم صورت گیرد.

وی با اشاره به سبقه تاریخی مذهبی بودن استان اردبیل، تأکید کرد: در استان هزار و ۸۵۰ مسجد دایر است که ۳۰۰ مسجد در مرکز استان داریم و از بین مساجد مرکز استان در ۲۰۰ مورد نماز جماعت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نماز صبح در ۵۵ مسجد ادامه داد، در شهرستان‌ها نیز ۷۰ درصد مساجد نماز جماعت برگزار می‌کنند.

به گفته عبدی در مدارس نیز ۲۶۲ مدرسه روحانی دارند و نماز برگزار می‌کنند و در ۹۰۵ مدرسه نیز بدون روحانی نماز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به دایر بودن ۳۷ نمازخانه بین‌راهی افزود: دو کمیته از عملکرد نمازخانه‌ها بازدید می‌کنند که شامل کمیته نمازخانه‌های بین‌راهی و کمیته امور آب است.

وی به‌ضرورت استفاده از امتیاز مرزی بودن استان تأکید کرد و متذکر شد: از ۱۰ شهرستان استان پنج مورد مرزی است و تردد از مرزها بلامانع انجام می‌شود و ضروری است از ظرفیت اقامه نماز برای ترویج اخلاقیات و ضرورت‌های فرهنگی استفاده شود.

نمازخانه‌های بین‌راهی رتبه‌بندی شوند

در این جلسه مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان اردبیل نیز با اذعان به اینکه هفت مجتمع بین‌راهی در استان فعال بوده و هفت مورد دیگر در دست‌ساخت است، تصریح کرد: به‌صورت دوره‌ای بازرسی‌های میدانی از نمازخانه‌های بین‌راهی انجام می‌شود.

علی رحمتی افزود: در تجربه مشابهی در استان زنجان ما در بازدیدهای دوره‌ای تیمی متشکل از صداوسیما، بهداشت و درمان، شرکت نفت، دادستانی و حمل‌ونقل داشتیم که به‌واسطه آن وضعیت نمازخانه‌ها ارزیابی می‌شد.

وی افزود: بعد از ارزیابی نمازخانه‌ها رتبه‌بندی شده و این نتایج در اختیار فرمانداران و استانداری قرار می‌گرفت.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان خواستار اجرای این طرح در استان اردبیل شد و تأکید کرد: به دلیل دستاورد مطلوب در امر نظارت و بازرسی و فعالیت بهینه نمازخانه‌ها ضروری است این طرح در استان اردبیل نیز اجرا شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار