زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران مهیاست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است با درایت، تدبیر و تعامل سازنده استانداری، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات موجبات ارتقای امنیت استان فراهم و زمینه برای حضور سرمایه گذاران و رشد استان مهیا شده است.

به گزارش خانه ملت، محمد بیاتیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 26 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک ایام هفته بسیج و با تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: امام(ره) فرمود محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و عزت امروز ما مرهون حسینی بودن ماست.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با قدردانی از کسانی که در راستای مذاکرات زحمت کشیدند، عنوان کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای با هدایت رهبری معظم انقلاب مذاکراتی را به پیش برد که نشان داد نظام ما اهل گفت و گو و تعامل بر اساس احترام متقابل است گرچه آمریکایی ها گزینه های زیر و روی خود را نشان می دهند.

وی ادامه داد: بر اساس فرموده امام(ره) ما مایل به جنگ نبوده و نیستیم و اگر کسی بر ما تعدی کند دهان او را خرد می کنیم چنانچه در بحث برجام نیز بر اساس نامه مقام معظم رهبری منتظر اقدام و اعتمادسازی طرف مقابل هستیم و نقشه راه ما نیز بر اساس نامه ایشان است.

بیاتیان در ادامه با بیان اینکه کشور ایران با زیبایی های 4 فصل خود رنگین کمانی زیبا از قومیت ها را در خود جای داده که این سرزمین و مردمانش را در دنیا منحصربفرد ساخته است، عنوان کرد: به عنوان یک کرد ضمن محکوم کردن اهانت به قوم ترک می گویم این کشور جایگاه همیشگی همه اقوام ایرانی از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم در ادامه ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، سبزپوشان سپاه پاسداران، اداره کل اطلاعات و نیروی انتظامی، یادآور شد: با درایت، تدبیر و تعامل سازنده این عزیزان، موجبات ارتقای استان فراهم شده و امروز امنیت بیش از گذشته در آن حکمفرماست و زمینه برای حضور سرمایه گذاران و رشد استان مهیاست.

وی در ادامه با تشکر از رئیس جمهور برای سفر به کردستان و لزوم تکرار آن، عنوان کرد: جناب رئیس جمهور دستور فرمایید وزارتخانه های مربوطه در راستای اجرایی کردن هرچه سریع تر مصوبات سفر اقدام کنند همچنین از وزیر آموزش انتظار داریم در لایحه بودجه 95 نگاه ویژه ای به قشر زحمتکش معلم صورت گیرد چرا که حقوق ناچیز معلمان به هیچ وجه قابل قبول نبوده و وضعیت مالی بازنشستگان فرهنگی نیز با حقوق هایی کمتر از حقوق وزارت کار باعث شرمساری ماست.

بیاتیان اضافه کرد: در شهرستان بیجار با عنایت به گستردگی و جمعیت کم در بعضی روستاها برای 6 پایه یک معلم داریم و این یعنی فاجعه همچنین وضعیت ساختمانی و گرمایشی برخی مدارس اسفناک است که توجه ویژه می طلبد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه خطاب به وزیر نفت ضمن تشکر از گازرسانی به بیش از 65 روستا از سال 91 تا کنون، اظهار کرد: درخواست دارم با عنایت به سردسیری شهرستان تا پایان سال 96 کلیه روستاها از این نعمت برخوردار شوند.

وی همچنین خطاب به وزیر جهاد و کشاورزی گفت: همانگونه که با شما مکاتبه کرده اید با توجه به گستردگی شهرستان وضعیت کشاورزی در حد مطلوب نبوده و توجه ویژه می طلبد همچنین توسعه کشاورزی و باغداری در گرو وام های ارزان قیمت است.

بیاتیان در ادامه نطق خود خطاب به وزیر نیرو عنوان کرد: ابلاغ تصمیمات دولت در خصوص افزایش سهم بیجار از سد این شهر، اجرایی کردن مصوبه دولت در خصوص سد این منطقه و توجه ویژه به حق مردم در برداشت از چاه های کشاورزی و رودخانه ها با عنایت به اینکه بخش اعظم اشتغال مردم از این راه است، خواسته مردم منطقه است.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: از وزیر کشور می خواهیم در تبدیل شهر یاسوکن به شهرستان و ابلاغ آن و دستور جهت برخورد با تخریب خدمات نظام در قالب تبلیغات زودرس و غیرقانونی انتخاباتی تسریع کند.

وی همچنین خطاب به وزیر اقتصاد اظهار کرد: کسبه و بازاریان بیجاری در خصوص اخذ مالیات های کمرشکن و ایجاد شعب بانکی در شهرهای جدید حوزه انتخابیه خواستار دستور فوری وزیر اقتصاد هستند.

بیاتیان ادامه داد: از وزیر صنعت نیز می خواهیم اجرایی شدن طرح مجتمع تولید فولاد در شهرستان که جزء مصوبات سفر رئیس جمهور بوده و همچنین توجه ویژه به اشتغال با همکاری سایر وزارتخانه ها را در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: قابل قبول نیست یک شهرستان به قدمت بیجار از وجود پزشکی قانونی محروم باشد لذا نسبت به این مهم اقدام کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار