مبارزه با تروریسم نیازمند همکاری حداقل 3 کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مقابله با تروریسم نیازمند همکاری منطقه ای و جهانی است و 3 کشورایران و عراق و سوریه تهدید را به درستی درک کرده اند و می خواهند با هم افزایی توانمندی هایشان با این تهدیدها مقابله کنند.

عباسعلی منصوری آرانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد نشست احتمالی سه جانبه ایران،عراق و سوریه گفت: بدیهی است که تعاملات ایران با هر دو کشور عراق و سوریه مناسب است و مسلما نیاز به وحدتی میان این 3 کشور در جهت مبارزه با تروریسم وجود دارد.

نماینده مردم کاشان،آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در عین حال افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور دوست عراق و سوریه توجه ویژه ای به این دو کشور دارد و در صورت نیاز برای مقابله با تروریست ها می توانیم کمک های مستشاری به آنها داشته باشیم به دلیل اینکه مبارزه با تروریسم جزو دکترین جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه سه کشور ایران ،‌ عراق و سوریه در سال های پیش هم اقدامات سازنده ای  درمسیر مبارزه با تروریسم در منطقه انجام دادند تصریح کرد: مقابله با تروریسم نیازمند همکاری منطقه ای و جهانی است و 3 کشورایران و عراق و سوریه تهدید را به  درستی درک کرده اند و می خواهند با هم افزایی توانمندی هایشان با این تهدیدها مقابله کنند.

منصوری آرانی گفت:  3 کشورروابط مشترک و تاریخی با هم داریم داریم و تاکید جدی بر مبارزه با تندروی و تروریسم و مقابله با هر اقدامی که فضای منطقه را به هم می ریزد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این سه کشور در تعریف تروریسم با یکدیگر اشتراک نظر دارند گفت: ایران و عراق و سوریه به لحاظ جغرافیایی ارتباط تنگاتنگی نیز با هم دارند همینطور هر سه کشور در مورد راه حل‌های مبارزه با تروریسم با یکدیگر اتفاق نظر دارند.

 وزیر کشور روز گذشته گفت: سه کشورایران،عراق و سوریه به توافق رسیدند که نشست سه جانبه ای در سوریه برگزار شود اما با توجه به شرایط بدی که در عراق رخ داد این نشست به تعویق افتاد.

رحمانی فضلی افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی حضور در این نشست را دارد و برگزاری آن را ضروری می داند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار