عربستان منشأ اصلی تربیت تروریسم در منطقه

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه عملکرد ضعیف در مدیریت داخلی، بروز انتقادات مردمی و سیاست‌های اشتباه در عرصه سیاست خارجی عربستان، مقامات آل سعود را به گزافه‌گویی و یاوه‌گویی وا داشته است، گفت: یکی از عوامل طرح این‌گونه ادعاها، بروز فاجعه منا و عملکرد اشتباه دولت عربستان در مدیریت این مسئله بود.

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ادعای دولت آل سعود در ضبط مقادیری اسلحه ایرانی در منطقه شیعه‌نشین قطیف عربستان، گفت: این‌گونه ادعاها از اساس کذب و دروغ بوده و هیچ گونه پایه و اساسی ندارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد ضعیف در مدیریت داخلی، بروز انتقادات مردمی و سیاست‌های اشتباه در عرصه سیاست خارجی عربستان، مقامات آل سعود را به گزافه‌گویی و یاوه‌گویی وا داشته است، افزود: یکی از عوامل طرح این‌گونه ادعاها، بروز فاجعه منا و عملکرد اشتباه دولت عربستان در مدیریت این مسئله بود.

وی ادامه داد: در وضعیت کنونی عربستان خود به منشأ تربیت و صدور تروریسم تبدیل شده، حال طرح ادعاهایی مانند انتقال مقادیری از اسلحه‌های ایرانی به منطقه شیعه‌نشین قطیف تنها برای انحراف افکار عمومی داخلی و منطقه‌ای صورت می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: یکی دیگر از دلایل طرح ادعای عربستان، شکست سیاست‌های آل سعود در منطقه به‌ویژه در عراق و سوریه است، به طوری که در سال‌های اخیر عربستان اعتبارات هنگفتی را برای حمایت از گروه های تروریستی در منطقه هزینه کرده اما باز هم به نتیجه خود نرسیده است.

وی افزود: همچنین آل‌سعود پس از چند ماه حمله هوایی به مردم یمن و حمایت از گروه‌های تروریستی و مسلح در این کشور به دستاوردی نرسیده و تنها عاملی برای کشتار مردم یمن و افزایش خشم مردم منطقه شده است.

سخنگوی وزارت کشور عربستان، ادعا کردند در شهر «القدیح» استان قطیف مقداری اسلحه، پول نقد ایرانی و اسناد جعلی، کشف کرده‌ است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار