با رئیس‌جمهور و چه وزیر هم برخورد می‌کنیم

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات مطرح شده درباره حمله به موسوی‌لاری و انداختن عمامه وی کذب محض است، گفت: در این رابطه حتی یک انگشت به هیچ یک از افراد حتی موسوی لاری برخورد نکرد و حتی برداشتن عمامه موسوی از سوی محافظان وی صورت گرفت.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اتفاقات صورت گرفته در قرچک و بر هم خوردن سخنرانی موسوی‌لاری، گفت: نخست باید بگویم که این مسئله در منطقه قرچک رخ داده و ما از رسانه‌‌هایی که این حادثه را به شهر ورامین منتسب کردند، شکایت می‌کنیم و حتی مردم این شهر در حال تهیه طوماری بر علیه این موضوع هستند.

نشست و جلسه حق قانونی تمام احزاب و گروه‌ها است

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در هفته گذشته در شهرستان ورامین، قرچک و پیشوا خبری منتشر شد که اصلاح طلبان قرار است نشستی را برگزار کنند، البته برگزاری نشست و جلسه حق قانونی تمام احزاب و گروه‌ها است، از این‌رو رو می‌توانند با دریافت مجوز، نشست برگزار کنند.

وی ادامه داد: منتهی اخباری که منتشر شد این بود که نشست مذکور، جلسه اصلاح‌طلبان نیست بلکه نشست فتنه‌گران و برای تطهیر کردن آن‌ها است، زیرا ما در شهرستان خودمان یک سری فتنه‌گر محکوم شده و زندان رفته داریم، که این‌ها از نظر مردم ما مطرود هستند، از این‌رو مردم به صورت خودجوش نسبت به این جلسه اعتراض و اعلام کردند که این چه استانداری و فرمانداری است که به فتنه‌گران مجوز برگزاری نشست می‌دهد.

نشست روز پنجشنبه به نام اصلاح طلبان و به کام فتنه گران بود

نقوی حسینی گفت: در این رابطه حتی جمعی از مردم در این رابطه با فرماندار شهرستان صحبت و تأکید کردند که جلسات گروه‌های سیاسی باید در چارچوب نظام و خطوط و اصول نظام باشد و نباید به نام اصلاح‌طلبان، نشستی با حضور فتنه‌گران برگزار شود.

مجوز وزارت کشور برای برگزاری نشست اصلاح طلبان خلاف قانون بوده است

وی با بیان اینکه مجوز وزارت کشور برای برگزاری نشست اصلاح طلبان خلاف قانون بوده است، افزود: این نشست و سخنرانی مجوز داشته، اما همان مجوز مغایر با قانون بوده است، زیرا بر اساس قانون هر حزب یا گروه‌ سیاسی برای فعالیت خود و سخنرانی و برگزاری نشست،‌ نیازمند دریافت مجوز از کمیسیون ماده 10 احزاب است.

وزارت کشور تاکنون به جبهه هماهنگی اصلاح طلبان قرچک، ورامین و پیشوا مجوز فعالیت نداده است

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: وزارت کشور تاکنون به جبهه هماهنگی اصلاح طلبان قرچک، ورامین و پیشوا مجوز فعالیت نداده است و آن‌ها این نشست را با این عنوان برگزار کردند، از این رو مجوز وزارت کشور و فرمانداری برای برگزاری نشست مذکور و سخنرانی با عنوان این جبهه خلاف قانون بوده است.

وی ادامه داد: نمی شود که یک عده به فرمانداری یک شهر مراجعه کرده و بگویند که مثلا ما اعضای جبهه آسمان هستیم و وزارت کشور مجوز برگزاری همایش و سخنرانی را به آن‌ها بدهد، از این رو نخست باید مجوز فعالیت آن بررسی و به اثبات برسد.

نشست اصلاح‌طلبان در یک چلوکبابی برگزار شد

نقوی حسینی گفت: وقتی که اعتراضات مردمی در این حوزه به جایی نرسید، یک حرکت خودجوش و مردمی در زمان برگزاری نشست مذکور رخ داد و حدود 400 نفر در جلوی ساختمان همایش تجمع کردند، از طرف دیگر مکان برگزاری این نشست نیز بسیاری عجیب بود، زیرا به صورت معمول این جلسات در سالن‌‌هایی مانند حسینیه و مسجد برگزار می‌شود، اما این جلسه در یک چلوکبابی برگزار شد.

مردم نسبت به حضور فتنه‌گران معترض بودند/موسوی‌لاری جزء فتنه‌گران است

وی ادامه داد: اعتراض مردم به حضور فتنه‌گران در جلسه مذکور مربوط به حضور آقای موسوی لاری مربوط نمی‌‌شود، البته وی عامل فتنه و جزء فتنه‌گران است، شاید موسوی لاری مانند برخی از دیگر بازداشت و محکوم نشده باشد، اما از اصحاب فتنه محسوب می‌شوند.

نقوی حسینی افزود: بحث ما و اعتراضات مردم به حضور افرادی بود که در رابطه با فتنه 88 بازداشت شده و محکوم شده بودند، البته در نهایت تمام فتنه‌گران و اصلاح طلبان از میان اعتراض آرام مردم وارد مکان نشست شدند و همایششان برگزار شد.

حمله و انداختن عمامه موسوی لاری از سوی تجمع‌کنندگان کذب محض است/ سه حلقه محافظ داشت و دست کسی به او نمی رسید

وی با اعلام اینکه موضوعات مطرح شده درباره حمله به موسوی‌لاری و انداختن عمامه وی کذب محض است، گفت: در این رابطه حتی یک انگشت به هیچ یک از افراد حتی موسوی لاری برخورد نکرد و حتی برداشتن عمامه موسوی از سوی محافظان وی صورت گرفته، زیرا در جریان این حادثه وی دارای سه حلقه محافظ بود و دست هیچ کس به وی نمی‌رسید.

نقوی حسینی گفت: محافظان موسوی لاری مدام وی را به این طرف و آن طرف می‌کشاندند، این در حالی بود که نیروی انتظامی برای عبور وی یک دالان و راهرو ایجاد کرده بود، اما آن‌ها مخصوصا وارد جمعیت شدند.

تمام اسناد و تصاویر حادثه قرچک موجود است/ در صورت عدم حضورم تجمع به زد و خورد کشیده می شد

وی با بیان اینکه تمام اسناد و تصاویر حادثه قرچک موجود است، افزود: من در آن زمان دیدم که در صورت عدم حضور من ممکن است که این تجمع موجود تنش و زد و خورد شود، از این رو برای تجمع‌کنندگان دقایقی صحبت کردم.

برگزاری نشست‌های انتخاباتی خلاف قانون است/ از وزیر کشور درباره علت اعطای مجوز به یک نشست انتخاباتی سوال می کنم

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه در شرایط کنونی برگزاری نشست‌های انتخاباتی خلاف قانون است، گفت: وزارت کشور باید پاسخگو باشد که چرا فرمانداری برای برگزاری یک نشست انتخاباتی مجوز داده است و من در آینده‌ای نزدیک این سؤال را از وزیر کشور در مجلس مطرح می‌کنم.

مردم با حامیان فتنه گران چه رئیس‌جمهور و چه وزیر برخورد می‌کنند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، افزود: فتنه قطعا خط قرمز نظام بوده و هر فردی در هر لباس و مقامی چه رئیس‌جمهور، وزیر و یا استاندار باشد و بخواهد به فتنه‌گران میدان دهد ما با آن برخورد می‌کنیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار