خود اجتهادی از کف خیابان برداشته شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید خوداجتهادی از کف‌خیابان برداشته شود، اظهار داشت: برهم‌زنندگان سخنرانی‌های مجوزدار هزینه اداره کشور را به بهانه‌های مختلف افزایش می‌دهند.

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنرانی مسئولان و شخصیتهای سیاسی مجوز  دار گفت: وزارت کشور باید دلیل بر هم خوردن یا ایجاد تنش در برگزاری سخنرانی هایی که مجوز دارند را پیگیری کند.

قوه قضاییه مرجع تشخیص فتنه و فتنه گر است

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم شورای اسلامی با بیام اینکه گروه هایی به بهانه هایی از جمله طرح موضوع فتنه و فتنه گر مانع سخنرانی های مجوز دار می شود، اظهار داشت: قوه قضاییه مرجع تشخیص مسائلی چون فتنه و فتنه گر است. وقتی خود اجتهادی به کف خیابان می آید چنین مشکلاتی در کشور ایجاد می شود.

خود اجتهادی از کف خیابان برداشته شود

این نماینده اعتقاد دارد تا زمانی که خود اجتهادی در کف خیابان صورت گیرد نمی توان از عهده مدیریت کشور بر آمد.

وی با اشاره به بر هم خوردن سخنرانی های دکتر لاریجانی، آیت الله هاشمی رفسنجامی، سید حسن خمینی و ناطق نوری در سال های اخیر تاکید کرد: کاملا واضح و روشن است که این اقدامات کار چه گروه‌هایی است و می دانیم چرا چنین کارهایی را سازماندهی می کنند و چنین هیجانی را در جامعه ایجاد می کنند.

از جیب و آبروی بیت المال خرج می کنند

حقیقت پور ادامه  داد: اما بدانند این کارها باعث می شود هزینه اداره کردن کشور افزایش یابد. اعتقاد دارم یکی از معایب ما این است که کشور را گران اداره می کنیم که نمونه کوچک آن حل و فصل موضوع برجام بود.

این نماینده تاکید دارد که در کشور عادت شده است که از جیب و آبروی بیت المال برای اهداف و منافع شخصی خرج کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه باید برخورد جدی تری با این گروه ها داشته باشد، اظهار داشت: در غائله قم اسم و شماره تماس متعرضان به دکتر لاریجانی در اختیار قوه قضاییه قرار گرفت و انتظار می رود در شرایطی که کد ها به این قوه داده شده است با جدیت کامل چنین رفتارهایی خنثی شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار