بدون ایران نمی‌توان مسئله یمن را حل کند

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دعوت از نماینده سازمان ملل در امور یمن به تهران اظهار داشت: مسائل خاورمیانه فوق العاده حساس است و به طور طبیعی مسئله یمن مانند سوریه و عراق باید به صورت  جدی، با همیاری کشورهای منطقه و کمک های بین المللی حل شود.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه تمام کشورها به نقش اثر گذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه پی برده اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران نه تنها به عنوان کشور قدرتمند در خاورمیانه شناخته شده است بلکه به عنوان قدرت جهانی باید در مسئله یمن ورود کند.

وی تاکید کرد: اعتقاد داریم باید ائتلاف جهانی برای حل مسئله یمن تشکیل شود تا بحران داعشی از بین برود. سازمان ملل باید بداند همه کشورها را باید جمع کند تا بتوان به بحران های داعش که علاوه بر خاورمیانه کشورهای اروپایی را در گیر کرده است فائق آید.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در کانون نا امنی ها به صورت جزیره ای امن، توانسته امنیت خود را حفظ کند، بنابراین سازمان ملل باید با نقش جمهوری اسلامی ایران و ائتلاف بین المللی مسائل منطقه از جمله یمن را به خوبی حل کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش سازمان ملل در حل و فصل مشکلات جهانی گفت: سازمان ملل با تصویب قطعنامه ها و تشکیل جلسات با هدف ایجاد اتحاد بین کشورها می تواند نقش آفرینی کند اما نباید فراموش کنند بدون حضور تهران نمی تواند مسئله یمن را حل و فصل کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده سازمان ملل در امور یمن، بنابر دعوت حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه کشور به زودی به تهران سفر خواهد کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار