پرونده‌های جدید زمین‌خواری در شورای عالی

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با اعلام بررسی چند پرونده مشابه روستای زیارت در این شورا، گفت: ساخت و ساز در شمال میدان سپاه تهران، مصداق عدم تمکین به قانون است.

پیروز حناچی در گفتگو با مهر در خصوص پیگیری‌های انجام شده برای تغییر کاربری‌ها در روستای زیارت در استان گلستان، گفت: زمین خواری‌های گسترده و تغییر کاربری‌ها در این روستا موجب شده است که از طبیعت زیبای آن، چیزی باقی نماند.

وی با بیان اینکه واقعیت این است که اتفاقی که در روستای زیارت افتاده، در شان عقل سلیم نیست، افزود: چند منطقه دیگر که مشابه با روستای زیارت با تخریب منابع طبیعی و زمین‌های کشاورزی روبرو شده، شناسایی کردیم که رسیدگی به تخلفات این روستاها در دستور کار شورای عالی شهرسازی و معماری قرار دارد.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با اعلام اینکه با ورود شورای عالی به این پرونده‌ها، اطلاع رسانی در این خصوص را انجام می‌دهیم، گفت: در این مناطق، تغییر کاربری‌ها و زمین خواری‌ها به صورت گسترده ای اتفاق افتاده است که سعی می‌کنیم از تخریب بیشتر آن جلوگیری کنیم.

حناچی درباره ساخت‌وساز در شمال میدان سپاه و در حریم عمارت تاریخی کلاه فرنگی هم گفت: ساخت و ساز در این منطقه مصداق عدم تمکین به قانون است و شورای عالی کاملا با ساخت و ساز انجام شده مخالف است.

وی با تاکید بر اینکه شورای عالی در حال پیگیری موضوع است، افزود: این بنا باید در طبقات کمتری ساخته شود و در حال حاضر هم پیگیر بررسی این پرونده هستیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار