امضای تفاهم‌نامه همکاری ایران و موسسه موندو ویزیونه

روز پنجشنبه 21 آبان ماه و همزمان با کنفرانس سالیانه شرکت موندو ویزیونه تفاهم نامه همکاری فیمابین مرکز مالی ایران و موسسه موندو ویزیونه توسط امیرهامونی عضو هیئت مدیره مرکزمالی ایران و هربرت اسکیت مدیرعامل این موسسه در لندن امضا شد.

به گزارش سنا، علی نقوی مدیرعامل مرکز مالی ایران با اعلام این خبر افزود: در اردیبهشت ماه سال جاری و همزمان با برگزاری کارگاه آموزشی این شرکت در لندن، مذاکرات اولیه با موسسه موندو ویزیونه انجام و پس از آن ادامه مذاکرات از تهران پیگیری و منجر به انعقاد این تفاهم نامه شد.

وی انعقاد این تفاهم نامه را در راستای توسعه همکاری های بین المللی مرکز مالی ایران بیان و ابراز داشت: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده تا طرفین از طریق برگزاری نشست های تخصصی و دوره های آموزشی، همکاری در حوزه انتشار اطلاعات بازارهای مالی و انجام پژوهش های مشترک تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند.

مدیرعامل مرکز مالی ایران اظهار امیدواری کرد مرکز بتواند با همکری موسسات معتبر بین المللی نقش و مسئولیت خود را در بالا بردن  استانداردهای حرفه ای و مهارت فعالان بازار سرمایه ایفا کند.

کنفرانس سالانه موندو ویزیونه با موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی12 نوامبر 2015 در لندن برگزار و در پنل "بازگشایی بازارهای خاورمیانه" که مدیران عامل بورس‌های کشورهای منطقه خاورمیانه حضور داشتند، هامونی مدیرعامل فرابورس ایران و دکتر قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران  به ایراد سخنرانی پرداختند.

موند ویزیونه یکی از موسسات معتبر بین المللی بازار سرمایه است که از سال ١٩٩١ میلادی کنفرانس ها و رویدادهایی را برگزار می کند که در آن حرفه ای های بازار می توانند نظرات و تجربیات خود را با همتایان خود، قانون گذاران، تامین کنندگان فناوری و روزنامه نگاران به اشتراک می گذارند.

این موسسه سالانه کتابی را منتشر می کند که شامل اطلاعات و نحوه معامله و تسویه بورس-های سهام، مشتقات و کالا(حدودا ٢۵٠ بورس در سراسر جهان) می شود. از دیگر انتشارات موند ویزیونه  World Exchanges است که  در آن تحلیل سرمایه گذاری و چشم انداز صنعت جهانی از بورس های پذیرش شده و ١٨ بورس برتر سهامی عام دنیا بصورت فصلی تهیه می شود. بعلاوه، با همکاری گروه FTSE، شاخص بورس های موندویزیونه/FTSE را منتشر می کنند.

همچنین کتاب های (The Elsevier and Mondo Visione World Capital Markets Series) محصول مشترک موند ویزونه و السویر است که شامل اطلاعات توسعه ای  بازارهای مالی است

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار